Kuşadası’nda tuhaf alışveriş: İhaleyi kaptı, BMW’yi verdi!

Kuşadası’nda tuhaf alışveriş: İhaleyi kaptı, BMW’yi verdi! Kuşadası’nda tuhaf alışveriş: İhaleyi kaptı, BMW’yi verdi!

Kuşadası’nda “iç mimar” olarak tanınan, ancak yıllar sonra diploması olmadığı ortaya çıkan KUSAV başkanı Levent Köylü’nün kullandığı lüks BMW’yi, Kuşadası Belediyesi’nden milyonluk ihale alan Standart Katı Ltd. Şirketinin kardeş kuruluşu Aysis A.Ş.’den aldığı ortaya çıktı. Afgan asıllı işadamı Seyid Hamid Haşimi’ye ait Aysis Atık Yönetimi A.Ş.’ye ait BMW 5 serisinin en lüks versiyonu olarak bilinen 34 D.. 8.. plakalı aracın Köylü’ye satış sürecinde de birbirinden ilginç tesadüfler yaşandı.

Adı zaman zaman “adrese teslim” ihalelerle gündeme gelen Seyid Hamid Haşimi’nin Kuşadası Belediyesi ile ilişkisi, 15 Kasım 2019 tarihindeki “Katı atıkların toplanması, taşınması, kent temizliği ve vektörlerle mücadele çalışmaları hizmetlerinde kullanılmak üzere araç ve iş makinası kiralama hizmet alımı” ihalesiyle başladı. Bu ihalede geçerli teklifi veren Haşimi’nin kurucularından olduğu Standart Katı Atık Ltd. 25 milyon 784 bin 978 liralık teklifi ile ihalenin kazananı oldu. Hizmet devam ederken yapılan bedel artışı ile Standart Katı Atık Ltd.’ye ödenecek tutar 30 milyon sınırını aştı.

Afgan asıllı işadamı Haşimi, 2021 yılı ocak ayında Kuşadası Belediyesi’nin tartışmalara neden olan 21/B araç kiralama ihalesine aracılık ettiği yolundaki iddiaların hedefi oldu. Bu konudaki dedikodular ayyuka çıkarken, ihaleyi kazanan İstanbullu firmanın, Kuşadası Belediyesi’ne gönderdiği iki cenaze aracının Standart Katı Atık Ltd. tarafından gönderildiği anlaşıldı.

Bu dedikodular devam ettiği günlerde Seyid Hamid Haşimi’nin yönetimindeki Aysis A.Ş., şirket üzerine kayıtlı 2020 çıkışlı BMW 5.20 xdrive serisi lüks otomobili İstanbul’da bir galeriye sattı. İlginç tesadüf, aynı günlerde lüks tutkunluğu ile bilinen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in kadim dostu Levent Köylü de, kendisine bir BMW almaya karar verdi. Bu süreçte yaşanan son rastlantı, internetteki satış siteleri, 2. el araç satışı yapan onlarca distribütör ve yaklaşık 9 bin oto galerisi dururken Levent Köylü’yü Haşimi’nin şirketinin aracını sattığı İstanbul’daki galeriye götürdü. Köylü 12 Şubat 2021 günü satış işlemlerini hallederek eski sahibi Haşimi’ye ait Aysis A.Ş. olan lüks BMW’nin yeni sahibi oldu.


  • post

Yorum Yazın