Personel aç, patron TOGG!

Personel aç, patron TOGG! Personel aç, patron TOGG!

Kuşadası Belediyesi çalışanları haziran ayının sonuna gelinmesine rağmen hala mayıs ayı maaşlarının ödenmesini beklerken, Başkan Ömer Günel’e milyonluk makam aracı satın alındı. AK Parti İktidarı tarafından “itibar” sembolü olarak lanse edilmek istenen TOGG Marka elektrikli otomobilin satın alınması, mali krizle boğuşan emekçiler tarafından tepki ile karşılandı.

Kuşadası Belediyesi’nin mayıs ayı ücretlerini hala ödemeyişi, sendikanın bayram öncesi hesaplara yatırılacağını duyurduğu ikramiyeler konusunda bir adım atılmayışı çalışanlar arasında büyük huzursuzluk yarattı. Emekçiler, Belediye-İş Sendikası’nı işçi hakları konusunda pasif kalmakla suçladı. Edinilen bilgiye göre çalışanlar arasında TİS yetkisinin DİSK’e devredilmesi için girişimler başladı.

Bu arada EYT’den yararlanarak emekli olan pek çok işçinin de hala kıdem tazminatlarını alamadığı öğrenildi. Tazminatlarını alamayan çalışanların haklarını tahsil edebilmek amacıyla icra yolunu tercih etmek zorunda bırakıldığı ifade edildi.

Kuşadası Belediyesi’nde işçilerin huzurunu kaçıran bir başka unsur da sürgünler oldu. Yapı Kontrol Müdürü’nün görevden alındığı kurumda, aynı birimde çalışan bir kadın görevli otoparka gönderilirken, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kadrosundaki bir başka kadın çalışanın da “süpürgeci” olarak Temizlik İşleri Müdürlüğü emrinde görevlendirdiği belirtildi. Seçim sonrasında artan sürgün trafiği belediye koridorlarında huzursuzluğu arttırdı.


  • post

Yorum Yazın