Günel artık ne dediğini bilmiyor!

Günel artık ne dediğini bilmiyor! Günel artık ne dediğini bilmiyor!

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in, çalışanlara toplu sözleşme gereği yapılan enflasyon zammı açıklamasını gövde gösterisine dönüştürmek isterken yaptığı konuşmayla alay konusu oldu. Günel’e komik zam açıklaması sırasında hamisi ve CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan eşlik etti.

Günel, iyileştirme farkını yüzde 30 olarak duyururken, hükümetin tasarruf önlemleri yüzünden daha yüksek oranda zam yapamadıklarını savundu. AK Partili Belediyelerin yüzde 80’i bulan iyileştirme zammından günler sonra ortaya attığı bu gerekçe tepki ile karşılandı. Kuşadası Belediye Başkanı’nın çalışanların öfkesini üzerine çeken bir başka iddiası ise, “göreve geldiğimde işçilerin ödenmemiş 3’er aylık maaş alacakları vardı” şeklindeki sözleri oldu. Belediye emekçileri, maaş krizi ile Ömer Günel döneminde tanıştıklarını hatırlatarak, “Kuşadası Belediyesi çalışanları Özer Kayalı dönemine Günel’in iddia ettiği sorunların hiç birini yaşamadı. Maaşlardaki gecikmeyi, bayramları parasız geçirmeyi, 1 maaşı, 3-4 taksitte almayı biz bu dönem gördük” diye konuştular.

Bu arada Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in enflasyon farklarının ödenmesi konusunda bile isteksiz olduğu, ancak özellikle Temizlik İşleri Müdürlüğü kadrosunda ücretler yüzünden başlayan istifalar sonunda bu artışı onaylamak zorunda kaldığı ifade edildi. Geçtiğimiz Cuma günü yapılması planlanan, ancak İnsan Kaynakları Müdürü Ahmet Balsak'ın cenazesi nedeniyle bugüne ertelenen açıklamaya çalışanların ilgi göstermeyişi, zam oranının duyulmasından sonra ortaya çıkan tepkiden kaynaklandığı iddia edildi.


  • post

Yorum Yazın