Günel’in “hesap” korkusu!

Günel’in “hesap” korkusu! Günel’in “hesap” korkusu!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in partili belediye başkanlarına mal varlıklarını açıklamaları yolundaki talimatına rağmen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel 3 ayı aşkın süredir servetini açıklamadı. Kuşadası Belediyesi de resmi önerge verilmesine rağmen kurum ve bağlı şirketlerin borçları konusunda Meclis’e bilgi vermedi.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in mal varlığı ile ilgili tartışma seçim öncesinde başladı. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Büyükşehirler de dahil olmak üzere partili belediye başkanları servetlerini tek tek paylaşırken Günel sessizliğini sürdürdü. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in belediye başkanlarına verdiği “mal beyanınızı açıklayın” talimatı bile Günel’in bu konuda bilgi paylaşmasına yetmedi.

İyi Parti Grubu, yeni oluşan Meclis’te bir önerge vererek Kuşadası Belediyesi ile bağlı şirketlerin borçlarının açıklanmasını istedi. Başkan Günel, Meclis’in mayıs ayı oturumunda, Güzelçamlı’da yapılacak Haziran oturumunda tüm borçları ve şahsi servetini açıklayacağını duyurdu. Ancak söz vermesine rağmen haziran ayı oturumunda ne mal beyanı, ne de kurumun borçları hakkında bilgi paylaşılmadı. Kuşadası Belediye Başkanı, İyi Parti grubunun mal beyanı ve kurum borçları konusunda son çağrıyı yapmayı planladığı temmuz toplantısına ise katılmadı.

Günel’in bu konudaki sessizliğine tepki gösteren İyi Parti Grubu’nun kurumun borçlarının detaylı bir şekilde açıklanması konusunda yasal yollara başvuracağı ifade edildi.


  • post

Yorum Yazın