İhale eşkıyaları tutuklandı, sırada…

İhale eşkıyaları tutuklandı, sırada… İhale eşkıyaları tutuklandı, sırada…

Kuşadası Belediyesi’nde yaşanan ihale yolsuzluklarını araştıran ve Bilgi Edinme Yasası kapsamında kurumdan bilgi isteyen Yazar Ergün Poyraz’ı öldüresiye dövmekten gözaltına alınan şüphelilerden 5’i tutuklanarak cezaevine gönderildi. Aynı soruşturmada gözaltına alınan Afgan uyruklu bir zanlı ise savcılık kararı ile serbest bırakıldı.

Poyraz’ın öldüresiye dövüldüğü gün, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Masası ekipleri tarafından yapılan operasyonda gözaltına alınan ZTB İnşaat’ın sahipleri Z.B, T.B, R.B, S.B ve çalışanlar V.Ç ile Afgan uyruklu R.A, bugün 4 günlük gözaltı süresinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılarla birlikte KOM ekipleri tarafından şüphelilerin adreslerinde bulunan ihale dökümanları, farklı şirketlere ait kaşeler ve belgeler de Cumhuriyet Savcılığına sunuldu.

Savcılık sorgusu sonucunda Afgan uyruklu R.A. serbest bırakılırken, ZTB’nin 4 ortağı ile olay sırasında saldırı amacı ile kullanıldığı belirlenen aracı kullanan V.Ç. tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.  Edinilen bilgiye göre olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısının ihaleye fesat karıştırma, tehdit, mala zarar verme kasten yaralama suçlarından tutuklanmasını istediği 5 şüpheli, mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

AYRINTILAR GELİYOR...


  • post

Yorum Yazın