Zoraki Kuşadası ziyareti CHP’de büyük kavganın fitilini ateşledi!

Zoraki Kuşadası ziyareti CHP’de büyük kavganın fitilini ateşledi! Zoraki Kuşadası ziyareti CHP’de büyük kavganın fitilini ateşledi!

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Kuşadası’ndaki Tariş alanında inşa edilen yeni hizmet binasının açılışında yaşananlar, CHP’de büyük hayal kırıklığı yarattı. CHP yönetimi, açılışın gövde gösterisine dönüşeceği baskıları üzerine son anda Kuşadası’na gelmeyi kabul eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun cansız, heyecansız ve cılız bir kalabalığın önüne çıkmak zorunda kalmasının sorumlularını aramaya başladı.

Dünkü açılış sonrasında CHP Kulislerinde yüksek sesle konuşulanlar, Kuşadası’na gelmekten vazgeçen CHP Lideri’nin son anda fikir değiştirmesine neden olan girişimlerin perde arkasını da ortaya çıkardı. Hafta sonundaki İzmir programı sırasında, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in adının da karıştığı ihale yolsuzluğu ve soruşturmalar nedeniyle Aydın turunun Kuşadası ayağını iptal eden CHP Lideri’ni kararından Aydın Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan vazgeçirdi. Tezcan’ın, ikna çabalarına Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un da destek vermesiyle iptal edilen Kuşadası gezisi pazartesi günü son dakikada yeniden programa dahil edildi.

Ancak Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kuşadası ziyaretinde yaşanması beklenen coşku, gezinin soruşturmaların hedefindeki Ömer Günel’e destek amacı ile yapılacağı yolundaki algı çalışmaları ters tepti. Açılış törenine aileleri ile birlikte katılımı zorunlu tutulan belediye çalışanları bile gelmeyince CHP Lideri, bindirme kıtalarla sayısı 500’ü bile bulmayan bir kalabalığın karşısına çıkmak zorunda kaldı.

CHP’de Aydın’ı hedef alan hesaplaşma da açılış sonrasında alevlendi. Bazı Genel Başkan Yardımcıları ile Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yakın olan kesim yaşanan tablonun beklenen bir durum olduğu gerekçesiyle faturayı Günel’e hamilik yapan Bülent Tezcan’a kesti. Tezcan ve Ömer Günel ekibi ise yaşan hayal kırıklığından Çerçioğlu ekibi ile İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’in sorumlu olduğunu iddia etti. Soruşturma sürecinin başından bu yana kendisine kayıtsız şartsız destek vermediği gerekçesiyle İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek ile arasına mesafe koyduğu ifade edilen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, yeni hizmet binasının açılış töreninde Gürbilek’e protokolün arka sıralarında yer vererek tavrını açıkça belli etti.

Kuşadası’ndaki cılız kalabalığı Günel’in parti tabanındaki tükenişi olarak değerlendiren bazı MYK üyelerinin, Kuşadası Belediye Başkanı’nın soruşturma sonunda görevden alınmasının Bülent Tezcan’ın bile siyasi geleceğini de tehlikeye sokacağına dikkat çektiler.


  • post

Yorum Yazın