“Ballı İmar”a bir tırpan daha!

“Ballı İmar”a bir tırpan daha! “Ballı İmar”a bir tırpan daha!

Kuşadası Belediyesi’nin turistik tesislere tanınan ayrıcalıkların amaç dışı kullanımına olanak veren imar uygulamalarına Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi bir kez daha tırpan vurdu. Daha önce de Soğucak’ta uygulama imar planlarına plan notu ekleyerek yapılaşma yoğunluğunu düşüren Büyükşehir Meclisi, Aralık oturumunda benzer bir karara imza attı.

Kuşadası Belediyesi’nin Türkmen Mahallesi 425/15 numaralı turizm imarı parsel için oy çokluğu ile onay verdiği emsal: 1.20 - yükseklik: 13.50 mt. yapılaşma izni Büyükşehir Belediyesi Bayındırlık Komisyonu tarafından üçte 2 oranında azaltılarak emsal: 0.40 – h: 7.50’ye indirildi. Eklenen bu plan notuyla 24 bin 718 metrekarelik alanda Kuşadası Belediyesi’nin verdiği 29 bin 661 metrekareye ulaşan yapılaşma izni, 9 bin 887 metrekareye düşürülmüş oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın geçtiğimiz Mart ayı sonunda yayınladığı turizm imarlı parsellere tanınan ayrıcalığın konut ve ticaret amacı ile kullanılmaması yolundaki genelgesine rağmen tepki gören uygulamalarından vazgeçmeyen Kuşadası Belediyesi’ni frenleyen karar Büyükşehir Meclisi’nde oy birliği ile alındı. Kuşadası Meclisi’nde yüksek yoğunluklu yapılaşma lehine oy kullanan Kuşadası’nın CHP ve İyi Partili Büyükşehir Meclis Üyeleri, Aydın’da bir kez daha karar değiştirmiş oldular.

https://slkhaber.com/imar-ranti-gozlerini-kor-etti/


  • post

Yorum Yazın