Erdoğan’a program değiştiren 3 neden!

Erdoğan’a program değiştiren 3 neden! Erdoğan’a program değiştiren 3 neden!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 Şubat Cumartesi günü Kuşadası’nda yapılacağı açıklanan mitingi Aydın’a kaydırmasının nedenleri belli oldu.

Edinilen bilgiye göre, son dakikadaki karar değişikliğinde en büyük etkenlerden birini, Kuşadası’nda miting alanı olarak belirlenen El Heykeli’nin toplanması hedeflenen kalabalığa yeterli olmayacağı görüşü oluşturdu. Kuşadası’nda incelemelerde bulunan parti kurmayları, cumartesi günü çevre il ve ilçelerden gelecek partilileri de hesaba katınca oluşacak kalabalığın meydana sığmayacağına karar verdi.

Program değişikliğinde ikinci neden olarak da Cumhurbaşkanı’nın seçim programında bir başka Aydın gezisi olmadığı için mitingin il merkezinde taşınmasının daha uygun bulunması gösterildi.

Ancak Cumhurbaşkanı’nın Kuşadası’nı programına dahil etmeyişinde önemli etkenin Kuşadası Belediyesi hakkında devam eden soruşturma ve davaların neden olduğu ifade edildi. Parti yöneticileri, ziyaretin Kuşadası Belediyesi’ne yönelik olası bir operasyona “siyasi” algısı yüklenmesinin kaçınılmaz olduğuna dikkat çekerek böyle bir duruma neden olmamak için tercihi Aydın’dan yana kullandı.


  • post

Yorum Yazın