Günel’in koltuğuna sürpriz talip!

Günel’in koltuğuna sürpriz talip! Günel’in koltuğuna sürpriz talip!

Göreve geldiği günden bu yana Ömer Günel’le kol kola yürüyen İyi Partili Meclis Üyesi ve eski ilçe Başkanı Hayati Atlı’nın Kuşadası Belediyesi ile ilgili eleştirileri, CHP içindeki sürpriz talibi deşifre etti. Atlı’ya jet hızıyla yanıt veren CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, “siyasi teamüller gereği bir ilçe başkanı belediye başkanlığına aday olmalıdır” şeklindeki ifadesiyle hem hedefi konusunda ipucu, hem de örgüte mesaj verdi.

Meclis üyesi olabilmek için İyi Parti İlçe Başkanlığını devreden Hayati Atlı’nın “Kuşadası iyi yönetilmiyor. Vatandaş belediyeden memnun değil” şeklindeki çıkışına ve Ömer Günel’e yönelik eleştirilerine karşılık yine CHP İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’ten geldi. Hayati Atlı’nın 4.5 yıldır belediye yönetiminde etkin bir pozisyonda olduğunu hatırlatan Gürbilek, bu çıkışla ilgili yanıtının son bölümündeki sözleriyle kendi adaylığı konusunda da ipuçları verdi. Gürbilek, yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyecek yanıtta şu ifadeleri kullandı:

“Yaklaşan yerel seçimler öncesi partisinin ilçe başkanlığından istifa ederek meclis üyesi aday adayı olan Hayati Atlı’nın, Belediye Başkanını ve yönetimini eleştirmesi için Belediye Başkan adayı olmasını bekliyoruz. Çünkü siyasi teamüller gereği bir ilçe başkanı belediye başkanlığına aday olmalıdır.”

Bu arada Gürbilek’in, muhtemel bir ön seçime gidilmesi durumunda ipi göğüsleyebilmek adına kendisine yakın delegelerin nabzını tutmaya başladığı, yarışı ön sırada tamamlayabilmek için gizliden kulis çalışması yaptığı iddia edildi.


  • post

Yorum Yazın