Kuşadası Meclisi’nde darbe gerilimi!

Kuşadası Meclisi’nde darbe gerilimi! Kuşadası Meclisi’nde darbe gerilimi!

Kuşadası Belediye Meclisi’nde Ali Aydın’ın İyi Parti’den istifasıyla boşalan İmar Komisyonu’na üye seçimi büyük bir gerginlik yarattı. CHP Grubu’nun daha öncekilerde olduğu gibi İyi Parti Kontenjanından komisyona girecek ismi belirleme girişimi mecliste tansiyonu yükseltti. CHP Grubu’nun seçmenin tercihlerine darbe olarak nitelendirilen hamlesine İyi Parti’li üyelerden de Cumhur İttifakı temsilcilerinden de tepki geldi.

Başkan Ömer Günel’in yokluğunda Başkan Vekili Tümer Apaydın başkanlığında toplanan meclisin bugünkü oturumunda, CHP Grubu İyi Parti’nin İmar Komisyonu üyeliği kontenjanı için Serkan Özkara’yı önerdi. İyi Parti Grubu ise verdiği önergede komisyon üyeliği için Meclis’e Levent Eryılmaz ismini sundu. İyi Parti’nin önergesinde Eryılmaz dışında komisyona kim girerse girsin istifa edeceği vurgulandı. Ancak CHP Grubu, buna rağmen tercihini Serkan Özkara’dan yana kullandı. İyi Parti Sözcüsü Hasan Göçmen, uygulamayı etik dışı bulduklarını belirterek, yapılan tercihin komisyonların çalışmasını engelleyeceğini söyledi. İyi Parti’nin İmar komisyonu üyesi olarak önerdiği Levent Eryılmaz da Tümer Apaydın ve CHP Grubu’nu aldıkları talimatı uygulamakla suçladı. Göçmen ve Eryılmaz’ın tepkilerine CHP Grubu karşılık verince ortam gerildi. CHP’li Emre Fazlılar ve Seyfi Seyhan Suvari’nin İyi Parti Grubu ve Eryılmaz’ı eleştiren konuşmaları tansiyonun daha da yükselmesine neden oldu.

Tartışmalar devam ederken söz alan AK Partili Tacettin Özden, CHP Grubu’nun uygulamasını nezaketsizlik olarak değerlendirdi. Özden konuşmasında CHP’nin sayısal çoğunluğunu etik dışı kullandığına vurgu yaptı.

Meclis oturumundan sonra parti binasında bir basın açıklaması yapan İyi Partili Meclis Üyeleri ve ilçe yöneticileri, CHP’nin alışkanlık haline getirdiği komisyon seçimlerini kınadılar.


  • post

Yorum Yazın