İşte organize saldırının itirafı!

İşte organize saldırının itirafı! İşte organize saldırının itirafı!

İyi Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı Behçet Alp’in seçim afişlerinin tahrip ederek kampanyasını sabote etmeye çalışan şüphelilerin polis ifadeleri ortaya çıktı. Emniyet’in güvenlik kameraları görüntülerini incelemesi sonrası kimlikleri belirlenen 2 şüphelinin Kuşadası Belediyesi çalışanı olduğu anlaşıldı. Şüpheliler, gece yarısı işlenen eylem için kendilerine görev verildiğini beyan ettiler. Bu ifadeler, tüm dikkatleri Temizli İşleri Müdürlüğü’nün bağlı olduğu Yardımcısı Özgür Batçıoğlu üzerinde toplanmasına neden oldu.

Behçet Alp’in vekilleri tarafından yapılan şikayet üzerine yapılan incelemede, 1 Şubat’ta meydana gelen afiş saldırısının Mert Acar ve Anıl Hakan Dalgıç isimli kişiler tarafından gerçekleştiği belirlendi. Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan şüpheliler, emniyetteki ifadelerinde kendilerine afişleri toplama görevi verildiğini anlattılar. Ancak Mert Acar ve Anıl Hakan Dalgıç gecenin ilerleyen saatlerinde ve sadece Behçet Alp’in afişlerinin bulunduğu bölge için temizlik görevini kimin tarafından verildiğini anlatmadılar.

Şüphelilerin ifadeleri, dün Esra ve Elif Urgancı kardeşlerin Günel’e oy vermeleri için yapılan baskılara boyun eğmedikleri için yaşadıkları zulmün farklı bir versiyonu olarak belleklere kazınırken, Temizlik İşleri çalışanlarının ifadeleri de seçim uğruna uygulanan mobingin boyutunu ortaya koydu.


  • post

Yorum Yazın