Kuşadası’nın geleceğini ipotek altına alan ihalelere iptal yolu!

Kuşadası’nın geleceğini ipotek altına alan ihalelere iptal yolu! Kuşadası’nın geleceğini ipotek altına alan ihalelere iptal yolu!

İyi Parti’nin, Kuşadası Belediye Başkanı Behçet Alp’in teşkilatla buluştuğu tanıtım toplantısı gövde gösterine dönüştü. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği toplantıya, Alp’in Günel dönemine ait tespitleri ve büyük tepki gören Yap İşlet Devret ihaleleri konusunda yapacağını açıkladığı hamleler damgasını vurdu.

Kuşadası Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Kuşadası İlçe Başkanı Müge Başakçı yaptı. Coşkulu toplantıda kürsüye gelen Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk ile Milletvekili Ömer Karakaş, Alp’e açık desteklerini tekrarladılar. Konuşmasında, başta büyük tepki gören tek yön uygulamaları olmak üzere kronikleşen su, çöp, imar talanı, alt yapı ve yeşil kıyımı sorunlarını çözme sözünü verdi. Alp, “Kuşadası'na hizmet etmediği gibi etrafına kin ve nefret tohumları saçan, kendinden olmayana korku iklimi yayan, ilçemizde huzur bırakmayan şu an yönetimdeki karanlık zihniyet tüm değerlerimizi bir bir talan ediyor” sözleriyle eski belediye binası ile eski top sahasının Yap-İşlet-Devret modeli ile ihale edilmesini eleştirdi. Avukat, Alp seçildiği takdirde Kuşadası’nın geleceğini ipotek altına aldığını vurguladığı ihalelerin iptali için harekete geçileceği mesajını verdi.

Kendisine yönelik bazı eleştirilerde de yanıt veren İyi Parti Kuşadası adayı, sözlerini, “Kuşadası bundan böyle, belediye koridorlarında vatandaşların darp edildiği, otoparkında rüşvet kurşunlarının sıkıldığı, kendisini eleştiren yazar çizerlerin, ölesiye dövüldüğü bir yer olarak anılmayacak” ifadesiyle noktaladı.


  • post

Yorum Yazın