Fırsatçılığın böylesi görülmedi!

Fırsatçılığın böylesi görülmedi! Fırsatçılığın böylesi görülmedi!

Yerel seçimler yaklaşırken bir taraftan adaylığını garanti altına almak isteyen, bir taraftan da tükenen kredisini yükseltme derdine düşen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, bugüne kadar örneği görülmemiş bir reklam kampanyası başlattı. Bedeli belediye kasasından ödenen temel gıda yardımları, Ömer Günel adına bastırılmış poşetler içinde dağıtılırken, eşi Duygu Günel de bu kampanyanın reklam yüzü oldu.

Son günlerde sosyal yardımlarla gündeme gelmeye çalışan Kuşadası Belediye Başkanı’nın reklam malzemesi haline getirdiği bir diğer belediye faaliyeti ise üniversite öğrencilerine verilen ücretsiz akşam yemekleri oldu. Günel, sosyal medya hesabından mobil makamına aldığı üniversite öğrencileri birlikte çekilmiş fotoğrafını paylaşırken, bu hesabı yöneten ekibi de özel bir klip hazırladı. Günel’in sosyal medya ekibi, kendileri çekip, kendilerinin oynadığı klibi sponsorlu yayınlarla sosyal medyada yaymaya başladılar.

6 Şubat depreminde de Deprem Bölgesine gönderilen yardımlara kendi adını yazdırarak şimşekleri üzerine çeken Kuşadası Belediye Başkanı’nın seçim öncesi fırsatçılığına en büyük tepki AK Parti Belediye Başkan A.Adayı Mustafa Gökçe’den geldi. Gökçe, belediye kasasından ödenen paralarla yapılan yardımların kişisel reklam aracı haline getirilmesinin etik olmadığını ifade ederek, “İşin bir de insani boyutu var. Başkanın reklamı yapılacak diye destek sağlanan dar gelirlilerin çarşaf çarşaf resimlerini yayınlamak hoş değil. Bizim geleneklerimizde bir elin verdiğini diğer el görmez” diye konuştu.


  • post

Yorum Yazın