80 yıllık tarihe kara leke!

80 yıllık tarihe kara leke! 80 yıllık tarihe kara leke!

Selçuk Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin sonuçsuz kalması sonucu grev kararı alınması ve mağdur işçilerin protesto yürüyüşü tarihe geçti. Belediyenin kurulduğu 1 Ocak 1943 tarihinden bu yana ilk kez yaşanan işçi eylemi nedeniyle, göreve geldiği günden bu yana belediye ile ilgili pembe tablolar çizen Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’e tepki yağdı.

Yıllar boyu Selçuk’ta “en güvenilir işyeri” olarak bilinen ve kabul gören Selçuk Belediyesi’nde yaşanan grev krizine en sert tepki CHP kanadından geldi. Aylardır çözülmeyen sorunun genel seçim arifesinde Selçuklunun alışık olmadığı bir şekilde gündeme gelmesinden dolayı Başkan Sengel’i eleştiren partilileri, ortaya çıkan tablonun CHP’ye de zarar vereceğini savundular.

Bu arada Filiz Ceritoğlu Sengel’in “sendikanın taleplerini karşılamaya gücümüz yetmez” şeklindeki savunmasına AK Parti’den yanıt geldi. Meclis Üyesi ve İlçe Başkanı Hakan Bayraklı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Sengel’i belediye kaynaklarını doğru kullanmamakla suçladı. Açıklamasında Sengel’i Belediye şirketleri üzerinden 100 yeni işçi aldığına dikkat çeken Bayraklı, Sengel’in çalışanların talepleri konusunda ortaya koyduğu rakamların da gerekleri yansıtmadığını ifade etti. AK Parti Selçuk İlçe Başkanı, kaynak yok diyen Belediye Başkanı Sengel’in 2022 yılında belediyenin 20 milyon lirayı bulan kaynağını keyfe keder harcamaları için tükettiğini vurguladı.


  • post

Yorum Yazın