Kuşadası’nda kutsal ittifak!

Kuşadası’nda kutsal ittifak! Kuşadası’nda kutsal ittifak!

Kuşadası siyasetinin 2 önemli ismi, yerel seçimlere sayılı günler kala güçlerini birleştirdi. İyi Parti’nin Kuşadası Belediye Başkan Adaya Behçet Alp ile önceki dönem Belediye Başkanı Özer Kayalı güçlerini birleştirdi. CHP ile yollarını ayıran ve adı İyi Parti’nin Büyükşehir adayı olarak anılan Kayalı, genç siyasetçiye tam destek verdi.

Kuşadası’nın son 5 yılda dağ gibi büyüyen sorunlarının çözümü için el ele veren Özer Kayalı ile Behçet Alp ikilisinin beraberliği ilçede büyük heyecan yarattı. Alp’in gençliği ve dinamizmi ile Kuşadası için büyük bir şans olduğuna dikkat çeken tecrübeli başkan Kayalı, karanlık günlerin sona ermesi için herkesi genç siyasetçiye destek vermeye çağırdı. Siyasi ve belediyecilik birikimlerini Behçet Alp’le paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kayalı, “Kuşadası’nda yeni bir sayfa açmanın zamanı geldi. Behçet Kardeşimiz hepimiz için büyük şans” diye konuştu. Avukat Behçet Alp ise, Kayalı’nın desteğinin sadece kendisi adına Kuşadası adına da büyük bir fırsat olduğuna dikkat çekerek, “Hepimizin bildiği gibi Özer Başkan tertemiz bir belediyecilik yaptı. O’nun izinden gitmek hepimizin boynunun borcu. Tecrübelerini bizimle paylaşıyor olması çok önemli bir şans. Bu şansı sonuna kadar kullanıp, Kuşadası’nı hak ettiği yerlere taşıyabilmek için elimizden geleni yapmaya kararlıyız” dedi.

Bu arada Özer Kayalı’nın önümüzdeki günlerde kalabalık bir grup ile İyi Parti’ye katılacağı, önümüzdeki hafta da bizzat İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılacağı bir törenle Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının açıklanacağı ifade edildi.


  • post

Yorum Yazın