O Başkan’a bir şok da CHP’den!

O Başkan’a bir şok da CHP’den! O Başkan’a bir şok da CHP’den!

CHP’den İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Pazar akşamı katıldığı canlı yayında Ekrem İmamoğlu ile ilgili sözlerine tepki yağarken, Kuşadası ile ilgili belgeli suçlamalarına tek bir cevap bile çıkmadı. CHP kulislerinden edinilen bilgiye göre Günel’in, gündemini Soylu’nun oluşturduğu grup toplantısına katılma talebi, parti kurmayları tarafından kabul edilmedi.

Daha önce yolsuzluk iddialarına karşı “Başkan Günel’e kumpas kuruldu” savunması yapan CHP’li kurmaylar, Soylu’nun ağır ifadeler içeren son çıkışı sonrasında suskunluğa büründü. Genel Merkez’den sızan bilgilere göre, Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un İçişleri Bakanı’na cevaben yaptığı açıklamada kendisiyle tek bir söz etmeyişi sonrasında Soylu’nun hedefindeki diğer isim olan Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı grup toplantısına katılmak için araya hatırlı yöneticiler koydu. Ancak bu teklif CHP’li kurmaylar tarafından kabul edilmedi.

İstanbul Saraçhane’deki İmamoğlu’na destek mitingine katılmak için Kuşadası’ndan ayrılan Ömer Günel, Ankara’dan olumlu cevap alamayınca, rotayı Batman’a çevirdi. Hakkındaki belgeli suçlamalar ve “görevden alınacak” iddialarına karşı sessiz kalan Günel, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Batman’da il örgütünün “Saha Çözüm Ekibi” ile beraber Huzur mahalleleri gezdi. Günel’in Kuşadası’na dönüşünü ertelemesi, bazı çevreler tarafından “suçlamaları unutturma çabası”, bazı çevreler tarafından da üst yönetimin gözüne girme hamlesi olarak yorumlandı.


  • post

Yorum Yazın