Kılıçdaroğlu’nun temelini attığı “rüya proje” icradan satışa çıktı!

Kılıçdaroğlu’nun temelini attığı “rüya proje” icradan satışa çıktı! Kılıçdaroğlu’nun temelini attığı “rüya proje” icradan satışa çıktı!

Kuşadası Belediyesi’nin “rüya proje” olarak tanımladığı ve temeli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından atılan Kampinova Projesinin bulunduğu arazi, Kuşadası İcra Müdürlüğü tarafından satışa çıkartıldı. 75 milyon lira bedel biçilen 35 bin 22 metrekare büyüklüğündeki arazinin açık artırmasının 23 Aralık’ta yapılacağı belirtildi.

Kuşadası Belediyesi’nin, yine bir kamping alanı ile Habitat Derneği işbirliği ile Kampinova Kamp Merkezi adı altında 2 projeye ev sahipliği yapması amacıyla kiraladığı Kuştur Tatil Köyü bitişiğindeki 35 dönümlük arazi, mülk sahibinin borcu nedeniyle icralık oldu. Alacaklılarla anlaşma sağlanamayınca İcra takibinin yapıldığı Kuşadası İcra Müdürlüğü, Türkmen Mahallesi 2444/1 parselde kayıtlı taşınmazı satışa çıkardı.  İlki 23 Aralık 2021, alıcısı bulunamaması durumunda ikincisi 17 Ocak’ta gerçekleştirilecek ihalelerle araziye alıcı aranırken, ortaya çıkan hukuki durum, bu bölgede yapılacağı duyurulan ve temeli atılan Belediye yatırımlarının da geleceğini belirsizliğe sürükledi.  


  • post

Yorum Yazın