Bu nasıl bir vicdansızlık? Maaşını isteyen işçiye kapıyı gösterdiler!

Bu nasıl bir vicdansızlık? Maaşını isteyen işçiye kapıyı gösterdiler! Bu nasıl bir vicdansızlık? Maaşını isteyen işçiye kapıyı gösterdiler!

Yaklaşık 2 yıldır işçi ücretlerinin gecikmeli ödendiği Kuşadası Belediyesi’nde bir topan ekmeğe muhtaç bırakılan emekçilerle yapılan çözüm toplantısı, yeni bir krizin fitilini ateşledi. Kademede düzenlenen toplantıyı düzenleyen Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Batçıoğlu, haklarını isteyen çalışanlara “beğenmeyen bırakıp gitsin” çağrısı yaptı.

Kuşadası’nda geçtiğimiz hafta bir benzerinin Belediye Başkanı Ömer Günel tarafından düzenlendiği çözüm toplantılarının ikincisi de fiyasko ile sona erdi. Başkan Günel’in, “az çalışanları söyleyin çıkaralım. Onların maaşlarını size paylaştıralım” teklifinin yankıları devam ederken, Personel A.Ş. yöneticilerinin de yer aldığı dünkü buluşmada Başkan Yardımcısı Özgür Batçıoğlu, emekçiye bardağı taşıran bir rest çekti. Çalışanlar, düşürülen ücretlerinin yeniden eski haline getirilmesi ve birikmiş maaşlarının ödenmesi konusunda bir açıklama beklerken, polis kökenli yardımcı, “Burada şartlar böyle. Beğenmeyen bırakıp gitsin” diye konuştu. Hayal kırıklığı yaratan bu çıkış, çalışanlar tarafından büyük tepki ile karşılandı.

EMEKÇİYE PARA YOK AMA, HEYKELE VAR!

Bu arada çalışanlara, ücret ödemelerindeki gecikmelere neden olarak mali kaynaklardaki yetersizliği gösteren Kuşadası Belediyesi’nin, her bir katılımcıya binlerce lira telif ödeyerek yaptırdığı heykeller görücüye çıktı. Belediye, maaşları ödenmeyen emekçiler tarafından ilçe merkezine getirtilen heykelleri ilçenin en önemli gündem maddesi olarak servis yaparken, kademedeki hüsran toplantısına hiç değinilmedi.


  • post

Yorum Yazın