Günel, Bakan’la köprüleri attı!

Günel, Bakan’la köprüleri attı! Günel, Bakan’la köprüleri attı!

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kuşadası’nda düzenlenen bir turizm istişare toplantısına katıldı. Toplantıya sektör temsilcilerin yanı sıra, yerel ve ulusal turizm ile ilişkili kurumların başkanları da toplantıya katıldı.  Kuşadası'nın turizm altyapısının geliştirilmesi, çeşitliliğinin artırılması konularının ele alındığı toplantıya, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel katılmadı. Her fırsatta turizmde kalkınmadan söz eden Günel’in böylesine önemli bir organizasyonda yer almayışı, sektör temsilcileri tarafından “tehlikeli boykot” olarak değerlendirildi.

Kuşadası’ndaki toplantıda eski Kültür ve Turizm İl Müdürü, Ak Parti MKYK Üyesi Umut Tuncer, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, Aydın Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Kuşadası Belediye Başkan Adayı M. Esat Altungün, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Sarıgöz, Kuşadası Otelciler Derneği (KODER) Başkanı Tacettin Özden, Kuşadası Otelciler  Derneği (KODER) Başkan Yardımcısı Serdar Köroğlu, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, Esnaf oOası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi başkanları, Kuşadası Rehberler Derneği temsilcisi Ahmet Çalım, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Kuşadası temsilcisi EDA Yurttcan, belediye meclis üyeleri ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş insanları hazır bulundu.

Aydın Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, toplantıda yaptığı konuşmada, yerel yönetimlerin ve merkezi hükümetin iş birliği içinde çalışmasının önemine değindi. Savaş, altyapı ve belediyecilik hizmetlerindeki eksikliklere dikkat çekerek, bu eksikliklerin giderilmesi durumunda Kuşadası'nın turizm potansiyelinin daha da artırılabileceğini vurguladı. Ayrıca, turizm kenti olarak Kuşadası'nın sahip olduğu yoksunluklara ve çözüm yollarına işaret etti.

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise Kuşadası ve Ege bölgesinin Türkiye turizmi için önemine dikkat çekti. Bakan Ersoy, 60 milyar dolarlık turizm gelir hedefine ulaşmak için yapılan çalışmalardan ve elde edilen ilk verilerden bahsetti. Kuşadası'nın turizmdeki önemini vurgulayarak, bölgenin zengin kültürel mirası ve arkeolojik değerlerine değindi. Ayrıca, Türkiye'nin ana cruise limanlarından biri olan Kuşadası'nın, İstanbul'daki Galataport ile birlikte, cruise turizminde önemli bir rol oynayacağını belirtti.


  • post

Yorum Yazın