Günel’in ayıbını Topuklu Efe örttü!

Günel’in ayıbını Topuklu Efe örttü! Günel’in ayıbını Topuklu Efe örttü!

Kuşadası Belediyesi ile çalışanlar arasındaki anlaşmazlık, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı’nın devreye girmesiyle çözüldü. Kuşadası Belediyesi adına Belediye İş Sendikası ile masaya oturan Özlem Çerçioğlu, işçilerin istediği ücret artışına onay verdi ve 18 Nisan’da başlayacağı duyurulan grev iptal edildi.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in uzlaşmaz tutumu sonucunda grev kararı alan Belediye İş Sendikası yetkilileri, dün geç saatlerde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile masaya oturdu. Çerçioğlu’nun isteği üzerine gerçekleşen görüşmede greve neden olan anlaşmazlıklar ortadan kaldırılarak önümüzdeki 3 yılı kapsayan toplu sözleşme taslağı konusunda mutabakat sağlandı.

Son görüşmelerde, en düşük yevmiyenin 200 lira olması konusunda fikir birliğine varılırken, yemek ücretinin 500 lira olması kararlaştırıldı. İkinci ve üçüncü yıl için ücretlere enflasyon artı yüzde 2 ücret artışı öngören anlaşmada, ikramiyeler, tazminatlar ve çalışma saatleri konusunda da düzenlemeler yapıldı. Anlaşma çerçevesinde Kuşadası Belediyesi’nde en düşük işçi ücreti net 5 bin 500 liraya yükseldi.

Sürpriz gelişme, Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman tarafından dün geç saatlerde çalışanlara duyuruldu. Aylardır stres altında bulunan çalışanlar, Özlem Çerçioğlu’nun araya girmesiyle sağlanan anlaşmadan büyük mutluluk duydu.

Görüşmelerin anlaşma ile sonuçlanması nedeniyle 11 Nisan Pazartesi günü Özlem Çerçioğlu’nun da katılacağı bir tören yapılacak. Tören nedeniyle Aydın BŞB Başkanı Çerçioğlu, Kuşadası Belediyesi çalışanları ile buluşacak.


  • post

Yorum Yazın