Koca oteli hırsızlar çaldı!

Koca oteli hırsızlar çaldı! Koca oteli hırsızlar çaldı!

Kuşadası’nda mülkiyeti Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’na (YIKOB) ait 208 oda, 21 yataklı otele dadanan hırsızlar, tesisi soyup soğana çevirdi. Geçmişte Zinos Otel olarak faaliyet gösteren tesis, 10 Mayıs’taki kiralama ihalesi öncesinde 4 duvar haline döndü.

İl Özel İdaresi mülkiyetinde olduğu dönemde inşa edilen, ancak daha bir dizi anlaşmazlık nedeniyle tahliye edilen ve YIKOB’a devredilen Bayraklıdede Mevkii’nde özel bir koyda 9 bin 227 metrekarelik alanda kurulu otel yaklaşık 20 yıl boş kaldı. Bu dönemde hırsızların da akınına uğrayan tesiste, ne kadar musluk, armatür ve para edecek aksesuar varsa çalındı. Bununla da yetinmeyen hırsızlar tesisteki klimaları, pencereleri, kapıları, işe yarar kapı kasalarını hatta yer döşemelerini bile yükleyip götürdü. 20 yıllığına kiraya çıkartılan oteli görmek isteyen alıcılar, yaptıkları incelemede tesiste kullanılan elektrik kablolarının bile yerinde olmadığını belirlediler.

Bu arada YIKOB’un geçtiğimiz aylarda Türkmen Mahallesi 103/20 parselde kayıtlı bulunan ve yıllık kirası yaklaşık 600 bin lira olarak belirlenen tesisi yeniden inşa etmek için bazı girişimlerde bulunduğu belirlendi. Ancak Kuşadası Belediyesi’nin, YIKOB tarafından hazırlatılan imar değişikliğe onay vermemesi nedeniyle, tesisin mevcut haliyle değerlendirilmesine karar verildiği ifade edildi.

İŞTE O OTELİN SON HALİ:

https://slkhaber.com/rant-pesindeki-muteahhitlere-kiyak-tesisini-buyutmek-isteyene-yasak/


  • post

Yorum Yazın