750 bin ton mıcır nerede?

750 bin ton mıcır nerede? 750 bin ton mıcır nerede?

AK Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı Mustafa Gökçe, Türkiye’de yankı uyandıran 750 bin tonluk mıcır yolsuzluğunu yeniden gündeme taşıdı. Gökçe, bir kova dolusu mıcırla çıktığı kürsüden Ömer Günel’e kalan mıcırların hesabını sordu.

Seçim çalışmaları kapsamında Kuşadası Belediyesi kaynaklarının yanlış kullanıldığını ve belediyenin akıl almaz bir borç batağına düşürüldüğüne dikkat çeken AK Parti Adayı mıcır dışında satılan parke ve bordür tesislerinin hesabını sordu. Kuşadası Belediyesi’nin kendisine ait üretim tesisleri 900 bin liraya sattıktan sonra parke ve bordür alımları için milyonlarca lira ödemek zorunda kaldığına dikkat çekerek, “Siz önemli bir ihtiyacı kendi belediye imkanlarıyla karşılarken nasıl böyle bir satışa onay verdiniz anlaşılır gibi değil. O tesis satıldıktan sonra parke alımı için harcanan para 50 milyon liradan fazla. Bunun açıklanabilir bir tarafı var mı” diye konuştu.

Gökçe, Ömer Günel’in hazine arazilerinin satışı konusundaki eleştirilerine ise, “Kuşadası Belediyesi sadece bu dönem, tüm zamanlarda satılan gayrimenkullerin neredeyse 3 katı gayrimenkul sattı. Başkan Bey önce bunun hesabını versin” yanıtını verdi.


  • post

Yorum Yazın