Balıkçılar Meydanı elden gidiyor!

Balıkçılar Meydanı elden gidiyor! Balıkçılar Meydanı elden gidiyor!

Göreve gelir gelmez Kuşadası’nın hafızası olarak kabul edilen Balıkçılar Kahvesi’nin kapısına kilit vuran Ömer Günel yönetiminin, yeniden seçilmesi halinde Balıkçılar Meydanı’nı da yıktırıp AVM’ye dönüştüreceği yolundaki iddialar ayyuka çıktı. Tarihi bölge için Kent Meydanı ve eski Toprak Saha’da da uygulanan “yap-işlet-devret” modelini benimseyeceği ifade edilen Günel ekibinin, Kuşadası’nın geleceğine yeni bir darbe indirecek proje için teknik hazırlıkları başlattığı ifade edildi.

Belediye yönetimine yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Balıkçılar Meydanı’nda yapılması planlanan projenin hayata geçirilmesi için eski Belediye Hizmet Binası’nda olduğu gibi deprem risk raporu hazırlatılacak. Buradaki yapılar için “güçlendirme” raporu çıksa bile daha ekonomik olduğu gerekçesiyle yıkılıp yeniden yapılması yolu tercih edilecek. Yatay yapılaşma olduğu için kısa sürede tamamlanması öngörülen projede inşa edilecek işyerlerinin geliri, tıpkı Kent Meydanı’nda olduğu gibi, inşaat maliyeti karşılığında 30 yıllığına müteahhit firmaya verilecek.

Günel’in her köşe başında dillendirilmeye başlanan yeni projesi, daha resmiyet kazanmadan büyük tepki topladı. Yerel esnafa hiç bir katkı sağlamayacak olan girişimin, bölgenin doğal dokusuna da zarar vereceği savunuldu.

https://slkhaber.com/kusadasi-na-buyuk-ihanet/

https://slkhaber.com/iste-ihanetin-dehset-veren-boyutu-4-5-milyarlik-mulk-315-milyona-gitti/


  • post

Yorum Yazın