Koskoca Belediye vatandaşın 27 yıllık alın terine göz koydu!

Koskoca Belediye vatandaşın 27 yıllık alın terine göz koydu! Koskoca Belediye vatandaşın 27 yıllık alın terine göz koydu!

Kuşadası Belediyesi’nin Davutlar yolu üzerinde, zilyet hakkı elinde bulunan arsada çiçekçilik yapan Abdullah Özcan’a, 27 yıldır ekip-biçtiği parseli tahliye ettirebilmek için yapmadığı işkence kalmadı.

Abdullah Özcan ve ailesinin yaşadığı eziyetler, Ömer Günel’in başkan seçilmesiyle birlikte başladı. Kuşadası Belediyesi önce bir ihtarname çekerek arsanın tahliye edilmesini istedi. Özcan, bu ihtar üzerine hukuk mücadelesi başlatırken Kuşadası Belediyesi, önce 2 bin 500 metrekarelik parselde yer alan ve İmar Barışı’ndan yararlanarak yapı kayıt belgesi verilen evini yıktı.

Ancak tahliye talebine karşı açılan dava devam ederken, belediye ekipleri Özcan’ın bin bir emekle yetiştirdiği ve ailesinin geçim kaynağı olan tüm çiçeklerine el koydu. Binlerce yetişmiş bitki, kamyonlara yüklenerek belediyeye ait bir adrese götürüldü. Elinden tüm sermayesi alınan emektar çiçekçi, bu baskıya rağmen çiçek yetiştirip satmaya devam edince, bu kez ceza bombardımanı başladı. Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kamu arazisini işgal ettiği gerekçesiyle peş peşe para cezası kesti. El konulan çiçeklerin bedelinin ödenmesi için açılan dava sürerken, cezaların iptali için açılan dava da 21 Kasım 2023’te sona erdi. Kuşadası Sulh Ceza Hakimliği, Kuşadası Sulh Hukuk Mahkemesi’nin 2021/7 esas sayılı dosyası ile zilyetliğin Abdullah Özcan’a verilmesini gerekçe göstererek, söz konusu parselin kamusal alan olarak değerlendiremeyeceğine hükmetti. Bu gerekçe ile de cezaların iptaline karar verdi.

Ancak ne mahkemelerin belediyenin tahliyesini istediği parselin kullanım hakkını Abdullah Özcan’a vermesi, ne de kesilen para cezasının iptali için alınan yargı kararları Kuşadası Belediyesi’nin tacizlerini durduramadı. Kuşadası Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, 29 Şubat 2024 tarihinde Abdullah Özcan’a kesilen para cezalarını ödemesi için yeniden ihtarname gönderdi. Kuşadası Belediyesi’nin artık işkenceye dönüşen uygulamalara karşı mücadeleyi bırakmayacağını belirten Abdullah Özcan, “Burası bizim 27 yıllık ekmek teknemiz. Mahkemeler de zilyetliği bize verdi. Birileri istedi diye ekmek teknemi bırakıp gitmeyeceğim” diye konuştu.

https://slkhaber.com/kusadasi-belediyesi-25-yillik-alin-terine-resmen-el-koydu/

https://slkhaber.com/bunun-adi-resmen-gavur-eziyeti/


  • post

Yorum Yazın