Kuşadası’nda “tarihi satış!”

Kuşadası’nda “tarihi satış!” Kuşadası’nda “tarihi satış!”

Kuşadası Belediyesi’nde Ömer Günel göreve geldikten sonra rekorlar kıran mülk satışlarının en büyüğü bugün gerçekleşti. Belediyenin imara açıp yapılaşma olanağı sağladığı gayrimenkuller kapış kapış satıldı. Çınarköy, Davutlar ve Güzelçamlı sınırları içinde yer alan 10 arsa yaklaşık 105 milyon lira bedelle yeni sahiplerinin oldu.

Geçtiğimiz günlerde 2 zeytinliğini ARYA aracılığı ile elden çıkartan Kuşadası Belediyesi, bugün resmen “arsa pazarı” kurdu. Büyüklükleri 574 metrekare ile 9 bin 121 metrekare arasında değişen ve bir bölümü konut, bir bölümü de ticari imara sahip arsalar için açılan ihalelere ilgi büyük oldu. Satışa konu olan 11 gayrimenkulden 10’u, 2 milyon 825 bin lira ile 56 milyon 525 bin lira arası bedellerle alıcı buldu. Listede yer alan Türkmen Mahallesi 2401/3 numaralı parsele ise talip çıkmadı.

Bugünkü satışlarla birlikte Kuşadası Belediyesi’nin mülkiyetindeki gayrimenkullerdeki erime devam etti. Belediyeye yakın kaynaklar, kurumun içinde bulunduğu mali krizi aşabilmek amacıyla önümüzdeki günlerde yeni satışların gündeme geleceğini ifade ettiler.


  • post

Yorum Yazın