Sabık Başkan’ın kaçakları dudak uçuklattı!

Sabık Başkan’ın kaçakları dudak uçuklattı! Sabık Başkan’ın kaçakları dudak uçuklattı!

Seçim öncesinde U dönüşü yaparak CHP’li Ömer Günel’e destek veren AK Partili Fuat Akdoğan’ın Soğucak’taki arazilerinin ballı imarı tartışılırken, devam eden inşaatlarla ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. Akdoğan’ın 409/1 ve 410/1 parsellerle ilgili imar değişikliğine yapılan itirazlar CHP Grubu tarafından reddedilirken, sabık başkanın mevcut inşaatta kaçak elektrik ve su kullandığı ileri sürüldü.

Ayrıcalıklı yapılaşmaya onay veren imar değişikliğine yapılan itirazlar nedeniyle ruhsat alamamasına rağmen tartışmalı bölgede ağaç kıyımını sürdürdüğü ifade edilen Fuat Akdoğan’ın kaçak kullanımları çevre sakinleri tarafından şikayet edildi. ASKİ’ye de iletilen şikayetlerde, Akdoğan’ın arazisi üzerinde bulunan bir su deposunun hortumla doldurulduğu iddia edildi. Depoda kullanılan motorun da enerji şebekesinden bağlanan kaçak elektrikle çalıştırıldığını vurgulayan çevre sakinleri, eski başkana sağlanan ayrıcalıklara son verilmesini istediler.

Bilindiği gibi AK Partili Fuat Akdoğan, 31 Mart seçimlerinde Kuşadası'nda CHP'li Ömer Günel'e, Büyükşehir'de de AK Partili Mustafa Savaş'a destek talepleriyle gündeme geldi.


  • post

Yorum Yazın