31 yaşındaki Özde, başkan eşinin işyerinde zehirlenerek can verdi!

31 yaşındaki Özde, başkan eşinin işyerinde zehirlenerek can verdi! 31 yaşındaki Özde, başkan eşinin işyerinde zehirlenerek can verdi!

Selçuk güne acı bir ölüm haberiyle uyandı. Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in eşinin ailesine ait Hitit Otel’de Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak çalışan 31 yaşındaki Özde Çivici, görev yaptığı işletmede su şişesi içinde bulunan ve su diye içtiği bir sıvı yüzünden hayatını kaybetti. Genç kızın içtiği sıvının, yılbaşı hazırlıkları nedeniyle yapılan temizlik çalışmalarında kullanılan “mermer cilası” olduğu belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, bir süredir Gökhan Sengel ve ailesine ait işletmelerde görev yapan Özde Çivici, dün yılbaşı programı tanıtımını yaptıktan sonra akşamüzeri çalıştığı Hitit Otel’e geldi. Birlikte olduğu çalışma arkadaşlarının ifadesine göre elinde su şişesi ile lavaboya giren Özde, çıkışta elindeki şişe yerine, oradaki diğer şişeyi aldı. Ancak lavabodan aldığı su şişesinden ilk yudumu içer içmez istifra etmeye başladı. İçtiği sıvı yüzünden rahatsızlanan genç kız, arkadaşları ile birlikte Selçuk Devlet Hastanesi’ne başvurdu.

Selçuk Devlet Hastanesi’nde şikayeti dinlenen genç kızın ve Hitit Otel’de çalışan diğer personelin ifadesine göre su şişesi içinde bulunan ve mermer temizlemek amacıyla kullanılan asit derecesi yüksek bir kimyasal içtiği anlaşılan Özde hemen müşahede altına alındı. Durumu ağırlaşmaya başlayınca da İzmir’e sevk edildi. Ancak içtiği kimyasal nedeniyle kalbi duran Özde, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Özde’nin cenazesi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Acı olay, sabah saatlerinde bazı sosyal medya hesaplarında kalp krizi olarak paylaşıldı. Ancak işin aslı kız kardeşi Eda Çivici’nin yakın çevresine gerçeği anlatmasıyla ortaya çıktı. 31 yaşındaki gencecik bir insanın turistik bir tesiste yaşanan ihmal yüzünden hayatını kaybetmesi ilçede büyük tepkilere neden oldu. Öldürücü bir kimyasalın, üzerinde hiçbir uyarı yazısı konmadan bir su şişesi içine konulması ve bunun herkese açık alanda bırakılmasının yankıları sürerken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


  • post

Yorum Yazın