Atletler, Kuşadası’nda limitleri zorladı

Atletler, Kuşadası’nda limitleri zorladı Atletler, Kuşadası’nda limitleri zorladı

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kuşadası’nın kültürel ve doğal mirasını spor aracılığı ile tanıtabilmek amacıyla düzenlenen uluslararası, ''Limit Sensin Aydın'' etkinliği, yoğun bir sporcu ve sporsever katılımıyla gerçekleşti. El Heykeli'nin bulunduğu İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı'ndan start alan ve sporcuların yanı sıra sporseverlerin de yoğun ilgi gösterdiği yarışlar da, koşucular 5 bin ve 10 bin metre parkurlarında kıyasıya mücadele etti. Kadınlar ve erkekler için ayrı kategorilerde gerçekleşen etkinlikte, yarışmacılar, yarış startı verilmeden müzik eşliğindeki ısınma hareketleriyle yarışa hazırlanırken diğer yandan Kuşadası'nda, mavi ile yeşilin kalbinde ve eşssiz bir manzara eşliğinde etkinliğin tadını çıkarttı.

5K ve 10K Şampiyonlar belli oldu

İki etapta gerçekleşen yarışlar sonucunda, erkekler 10K kategorisinde Ufuk Arda 1'inci olurken, 2'nci Osman Erkam Şafak ve 3'üncü ise Alex Zhuravlev oldu. Kategorinin kadınlar ayağında ise Tülin Okyay birinci, Çiğdem Tütüncü ikinci ve Selin Mert üçüncü oldu. Yarışın 5K kategorisinde ise erkeklerde birinci Kerem Baybatur, Mehmet Aydıngör ikinci, Tuncay Saraç üçüncü oldu. Mihraç Ayan kadınlarda birinci olurken, Fatma Taş ikinci ve Lina Hamelat üçüncü oldu.

Dereceye girenlere çeşitli ödüllerin verildiği yarış etkinliğinin sonunda, sporseverler yarışa katılan yerli ve yabancı atletlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.


  • post

Yorum Yazın