Belediye işçilerine kara haber!

Belediye işçilerine kara haber! Belediye işçilerine kara haber!

Konser, festival, yurt dışı gezileri gibi kalemlere milyonlarca lira harcarken gözünü bile kırpmayan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, asgari ücret düzeyinde çalıştırılan işçilerin maaşların iyileştirilmesi yolundaki taleplerini kabul etmedi.

Belediye yönetiminin sahada acımızca çalıştırdığı emekçilere kötü haber dün iletildi. Başkan Günel ile yapılan görüşmenin ardından sendika tarafından çalışanlara gönderilen mesajda, “Zam talebimiz belediyenin bütçesinin uygun olmadığından dolayı olumsuz olarak karşılandı. Şuan için herhangi bir zam söz konusu değil” denildi. Ücretlerinde asgari ücretteki artış oranında bir iyileştirme bekleyen çalışanlar, belediye yönetiminin bu yanıtına sert tepki gösterdi. Ömer Günel’in göreve geldiği günden bu yana ikinci sınıf insan muamelesi gördüklerini anlatan emekçiler, “Başkan’ın 1 Mayıs günlerindeki davranışlarının ve sözlerinin ne kadar samimiyetsiz olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Aylarca maaşlarımızı gecikmeli aldık. Gün geldi onu bile taksite böldüler. Bizi doktorların insanlara sokağa çıkmaması için uyardığı aşırı sıcaklarda bile sahada acımasızca çalıştırırken, alın terimizin karşılığını ödemeye hala yanaşmıyorlar” diye konuştular.

Emekçilerin "işçi düşmanı" ilan ettiği Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in iyileştirme konusunda yılbaşını işaret ettiği Kuşadası Belediyesi’nde Personel A.Ş. bünyesindeki çalışanların ortalama ücretlerinin asgari ücretin bir-kaç yüz lira üzerinde ortalama 12 bin lira civarında olduğu ifade edildi.


  • post

Yorum Yazın