Kuşadası'nda "cadı avı" başladı!

Kuşadası\'nda \ Kuşadası'nda "cadı avı" başladı!

CHP Türkiye genelinde yüzde 25 bandında olan oy oranını yüzde 50 arttırarak yüzde 38’e ulaşırken, oy oranında büyük düşüşün yaşandığı Kuşadası’nda başarısızlığa kılıf bulabilmek için günah keçisi aranmaya başladı. İlçe yönetimi, “Sandıkları patlatacağız” iddiası ile girilen seçimde, Ömer Günel toplam seçmenin sadece yüzde 29.5’luk bölümünden oy alınca, büyük hezimete neden oldukları gerekçesiyle, çok sayıda partili için disiplin sürecini işletebilmek amacıyla düğmeye bastı.

CHP Genel Merkezi’nin, seçimlerde başka parti ve adayların lehine çalıştıkları iddia edilen partililerin belirlenerek ihraç edilmesini öngören yazısına sığınan Kuşadası Örgütü, “cadı avı”nda önceliği 31 Mart’ta CHP’ye oy verip, Günel’e oy vermeyenlerin belirlenmesine verdi.

Kulislerden edinilen bilgiye göre, ihraç edilebilecek isimlerin belirlenmesi amacıyla İyi Parti’nin düzenlediği miting ve toplantıların fotoğrafları da mercek altına alındı. Büyük bir gizlilik içinde sürdürülmeye çalışan süreçte, yakınları farklı partilerin toplantılarında görülen belediye çalışanlarına da baskı başladı.

CHP’de tasfiye hareketine dönüşmesine kesin gözüyle bakılan süreci en iyi anlatan olay Güzelçamlı’da yaşandı. Seçim öncesindeki ziyaretinde Ömer Günel’i eleştiren partili bir kadın, geçtiğimiz günlerde arkadaşları ile oturdukları bir kafede, ilçe yönetimine yakınlığı ile bir CHP’li tarafından oturduğu mekandan kovuldu. Aynı şahıs onlarca kişinin önünde hakaretler yağdırdığı partilisini, “Bundan sonra CHP’nin kapısından içeri giremeyeceksiniz” diye tehdit etti.

Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcıları Gül Çiftci Binici ve Gökan Zeybek imzasıyla yayımlanan bildiriye göre, örgüt ihracını istediği isimlerin listesini 29 Nisan Pazartesi mesai bitimine kadar Genel Merkez Yazı İşleri’ne iletecek.


  • post

Yorum Yazın