Belediye şirketinde soğuk savaş!

Belediye şirketinde soğuk savaş! Belediye şirketinde soğuk savaş!

Kuşadası siyasi çevrelerinde “arpalık” olarak tanımlanan belediye iştiraki Arya yönetiminde kriz başladı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun isteği üzerine Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirilen Bozdan eski Belediye Başkanı Tümer Apaydın, yaşanan soğuk savaş yüzünden istifanın eşiğine geldi.

Arya koridorlarında konuşulan iddialara göre, kendisini Ömer Günel’in eşi Duygu Günel’in akrabası olarak tanıtan koordinatör ve satın alma sorumlusu Siyami Sertaç Sesli arasındaki soğuk rüzgarlar, daha Apaydın’ın göreve geldiği günlerde başladı. Şubat ayında Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlendikten sonra şirketin verimliliğini arttırmak için kolları sıvayan Apaydın, başta satın alma olmak üzere bazı konularda radikal değişimler için düğmeye bastı. Ancak Bozdoğan esi Belediye Başkanı’nın hayata geçirmek istediği değişim, yönetim kurulu üyelerinin bir bölümünün desteğini alan Siyami Sertaç Sesli’nin direnişi yüzünden gerçekleşmedi. Sorumluluk üstlenmesine rağmen yetkisini kullanamayan Apaydın, bu durumun kangrene dönüşmesi üzerine istifa kararı aldı.

İddialara göre Apaydın, istifa kararını yürürlüğe koyabilmek için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan onay beklerken, boşalacak yönetim kurulu başkanlığı için Siyami Sertaç Sesli’nin adı konuşulmaya başladı. Apaydın’ın kaçınılmaz görünen istifası için Kuşadası Belediyesi’nde devam eden soruşturmanın sonlanması beklenirken, Sesli’nin şirketin en tepesine getirilmesi durumunda bazı yöneticilerin görevi bırakacağı ifade edildi.


  • post

Yorum Yazın