CHP’li Başkanla, PKK şüphelisi müteahhit arasında tuhaf bağlantı!

CHP’li Başkanla, PKK şüphelisi müteahhit arasında tuhaf bağlantı! CHP’li Başkanla, PKK şüphelisi müteahhit arasında tuhaf bağlantı!

Pek çok ulusal yayın organında PKK/KCK yapılanmasıyla ilgili kayıtların bulunduğu yazılan Ergün Poyraz saldırısının gözaltındaki şüphelisi Turan Bağı’nın twitter hesabından yaptığı siyasi paylaşımlar dikkat çekti. 2015 yılında açılan hesabından HDP’yi destekleyen paylaşımlarının yanında Kürtçe yazılı küfürlerin de yer aldığı ifade edildi. Ancak Turan Bağı’ya ait bu hesabın en çarpıcı bölümünü takipçileri oluşturdu. Bağı’nın 20 kişilik takipçi grubu içinde Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in de yer alması kafaları karıştırdı.

Mardin’de doğup büyüyen ve iş bulmak amacıyla geldiği Söke’de taş ocaklarında çalıştıktan sonra Ömer Günel’in aday adayı olduğu 2018 yılında ilk şirketini kuran Turan Bağı ile şirketleri, 2020 yılından bu yana Kuşadası Belediyesi’nden aldığı ihalelerle gündeme geldi. 2021 yılında ZTB adına aldığı 750 bin tonluk mıcır ihalesinin hayali olduğu yolundaki kuşkular sürerken, Mardinli girişimcinin Kuşadası Belediyesi’nden aldığı ihalelerin sayısı 17’ye ulaştı. Aynı dönemde Kuşadası Belediyesi’nin değeri milyonlarla ifade edilen parke ve bordür tesislerini 900 bin liraya alıp, burada ürettiği ürünleri belediyeye satarak milyonlarca liralık kazanç elde eden Turan Bağı, dönem dönem de firmalarının aldığı ihalelerde belediyeye ait araç ve ekipmanları kullanmakla suçlandı. Bütün bu suçlamalar Kuşadası’nda 7’den 70’e herkesin diline düştüğü halde, çevresinde seçiciliği ile bilinen Ömer Günel’in böylesine kuşkulu bir profili takip etmesi, tepki çeken paylaşımlara rağmen takibi bırakmaması merak konusu oldu.


  • post

Yorum Yazın