CHP’li seçmenden “ihraç” baskısı!

CHP’li seçmenden “ihraç” baskısı! CHP’li seçmenden “ihraç” baskısı!

Yaklaşık iki yıldır CHP Genel Merkezi’ne Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel hakkında şikayet dosyaları yağdıran çok sayıda partili, ihale yolsuzluğu iddialarının Türkiye gündemine düşmesiyle birlikte “ihraç” seferberliği başlattı. Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın girişimleri ile Genel Merkez tarafından başlatılan ihraç sürecinin yavaşlamasından rahatsızlık duyan partililer, Günel’in partiden atılması yolundaki talepleri ile aralarında Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun’un da bulunduğu üst düzey yöneticileri adeta bunalttı.

Edinilen bilgiye göre, “istifa” çağrısını kabul etmeyen Ömer Günel’in CHP’de kalmasının partiye büyük zarar vereceğini savunan partililer, ihraç sürecinin hızlandırılmasını istediler. Bombardımana dönüşen ve mesajlarda yolsuzluk iddialarının gerçeği yansıttığını ve bu konudaki savunmaları inandırıcı bulmadığını vurgulayan partililerin giderek artan baskısı sonucu, ihraç sürecinin en kısa sürede tamamlanması görüşü benimsendi. Sürecin en başından bu yana Ömer Günel’e koşulsuz destek veren Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın ise ihracın yolsuzluk iddialarını kabul etmek anlamına geleceği ve genel seçimler öncesinde bu uygulamanın partiye zarar vereceği yolundaki kampanyasını sürdürdüğü ifade edildi.

Bu arada saldırı sonrasında yazar Ergün Poyraz’ı sık sık arayarak destek veren ve yolsuzluk iddiaları karşısında sessizliğe bürünen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, dün gece Ömer Günel’in savunma şovuna dönüşen iftar yemeğinde ortaya çıktı. Geçtiğimiz haftalarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ömer Günel’in CHP oylarını düşürdüğünü ortaya koyan anket sonuçlarını götürerek yardım isteyen Çerçioğlu’nun U dönüşü yapması şaşırtıcı bulundu.


  • post

Yorum Yazın