Kuşadası diktasının ibretlik görüntüleri!

Kuşadası diktasının ibretlik görüntüleri! Kuşadası diktasının ibretlik görüntüleri!

Facebook sayfamızda bir video var. CHP Kuşadası İlçe Örgütü’nün 1 Nisan 2012 tarihli olaylı kongresinin kısa bir özeti. Yumrukların konuştuğu, sandalyelerin ve küfürlerin havada uçuştuğu gerginlik sonrasında kürsüye gelen Belediye Başkanı Ömer Günel’in öfke dolu konuşmasından kesitler alıyor o görüntülerde.

Bugün pek çoğu aday belirleme yöntemindeki şaibeli uygulamalar nedeniyle CHP’den istifa etmiş üyelerin gözleri önündeki tartışmalarda Ömer Günel, İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’i yerden yere vuruyor. Sert eleştirilerin en büyük nedeni de, Gürbilek’in dönemin partili Belediye Başkanı Esat Altungün ile ilişkileri. Günel, Gürbilek’e yönelik eleştirilerinin bir bölümünde de ilçe başkanını belediye ile ilgili soruşturmalar ve iddialar karşısında sessiz kalmakla suçluyor.

Aynı Mehmet Gürbilek, bugün CHP’nin Kuşadası İlçe Başkanı, Ömer Günel de Belediye Başkanı. O günün deyim yerindeyse 2 hasmı arasında bugün su sızmıyor. Gürbilek bugün, Esat Altungün’e verdiği desteğin kat kat fazlasını Ömer Günel’e veriyor. O gün eleştiri konusu olan soruşturmaların kat kat fazlası yaşanıyor. Gürbilek’ten yine tık yok. Ömer Günel’i eleştiren partili kendisini disiplinde buluyor. Kimisi parti ile yollarına ayırmış, kimisi de hala aynı çatı altında siyaset yapmaya çalışan CHP’liler şimdi merakla şu soruya cevap arıyor:

Birbirlerine kavgada söylenmeyecek dozda eleştiride bulunan bu ikili ne karşılığında güç birliği yaptı? (İ.A.)


  • post

Yorum Yazın