Metan faciasında ihmaller zinciri!

Metan faciasında ihmaller zinciri! Metan faciasında ihmaller zinciri!

Kuşadası’nda dün Kadınlar Denizi’nde bir sitenin havuzundaki makine dairesinde ilaçlama yapıldığı sırada meydana gelen ve 2 çalışanın yaralanmasına neden olan patlama ile ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Edinilen bilgiye göre, Serdar Karşal ve Ferman Güzhan isimli çalışanları ölümle burun buruna getiren dumanlama makinası, yönetmeliklere aykırı bir şekilde kullanıldı. Benzinle çalışan ve mazot püskürten makinanın bir yönetici kontrolünde ve yağmur suyu kanalları, rögarlar ve fosseptiklerin bulunduğu açık alanda kullanılması gerekirken kapalı alanda kullanılması için kimin görevlendirme yaptığı merak konusu oldu. Ekiple birlikte sahada olması gereken ilaçlama amiri Serkan Sungur’un olayın meydana geldiği sitede bulunmayışı, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ndeki işleyişi hedef tahtasına koydu.

İlaçlama ve ilaçlama makinaları konusunda çalışanlara yeterli eğitimin verilmediği ileri sürülen Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde ilaçlamanın teknik sorumlusu olan personelin Müdür Ceylan Sarıgöl tarafından sekreter olarak kullanıldığı iddiaları da büyük tepki topladı.

Olay, zamanında alamadıkları maaşları yüzünden büyük moral bozukluğu yaşayan belediye çalışanları tarafından, “Kuşadası Belediyesi’nde çalışanın artık hiçbir değeri kalmadı” şeklinde değerlendirildi.


  • post

Yorum Yazın