Kuşadası “diken” üzerinde!

Kuşadası “diken” üzerinde! Kuşadası “diken” üzerinde!

Kuşadası’nda Ömer Günel’in göreve gelmesinden sonra ortaya çıkan kaotik ortam, herkesin huzurunu kaçırdı. Adrese teslim olarak tanımlanan 21/B ihaleleri ile tartışılmaya başladıktan sonra keyfi imar uygulamalarıyla dikkatleri üzerine toplayan Kuşadası Belediyesi, bu kez de yazar Ergün Poyraz’a yapılan saldırı ile gündeme geldi. Pek çok vatandaş, CHP’li yazara yapılan saldırının sorumluluğu Belediye Başkanı Ömer Günel’e yıkarken,  bu dönemin uygulamaları yeniden sorgulanmaya başladı. Pek çok CHP’li Günel’e yönelik tepkilerini sosyal medya hesaplarından paylaşırken, yaşananlara en net eleştiri AK Parti cephesinden geldi. Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe, dün akşam geç saatlerde yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Ömer Günel’den belediyeyi hedef alan suçlamalara cevap vermesini istedi. Gökçe sosyal medya hesabından da duyurduğu çağrısında şu ifadelere yer verdi:

“Henüz daha 12 gün önce, yerel yönetimin 3. yılını doldurduğu gün, yapamadıkları icraatları paylaşmış bunun yanında neler yaptıklarını(!) Kuşadası Kamuoyuna anlatmıştık!

O gün, yerel yönetimin tek kalemde 750 bin ton mıcır ihalesi(!) yaptığını ama ortada böyle bir mıcırın olmadığını; Belediye'de silahların patladığını(!) ve hemşehrilerimiz arasında Kuşadası eski karanlık günlerine geri mi dönüyor korkusunun oluşmaya başladığını söylemiştik!

Ne yazık ki, güzellikleri ile anılması gereken Kuşadası son dönemlerde doğa talanı, rüşvet, saldırı gibi olaylar yüzünden ulusal basının gündeminden düşmez oldu!

Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan’la ilgili rüşvet iddialarını cevapsız bırakan Kuşadası Belediyesi, bu kez çok daha vahim iddiaların odağına oturdu.

Yazar Ergün Poyraz’a yapılan saldırı, ne yazık ki aralarında BBC’nin de yer aldığı uluslararası medyaya bile konu oldu!

Yazar Ergün Poyraz’a yapılan saldırı ne kadar vahimse, medyada bizzat Kuşadası Belediyesi’ni hedef alan suçlamalar da en az onun kadar vahimdir ve cevaplanması gerekmektedir.

* Bunlardan birincisi ve en önemlisi, Sayın Poyraz’ın malum mıcır ihalesini kazanan firma sahiplerinin PKK/KCK bağlantısını sorguladığı dilekçedir.

Yazarın Kuşadası Belediyesi’ne verdiği dilekçe aynı gün nasıl fail olarak gözaltına alınan şirket sahiplerine ulaştı?

* Bunu yapan kimdir, kimden izin alarak yapmıştır?

* Bu konuyla ilgili olarak uzun süredir araştırma yaptığı belirtilen yazar, daha önce mıcır ihalesi ile ilgili olarak belediyeden bilgi istedi mi?

* İstediyse o bilgiler verildi mi?

* Hakkında böylesi önemli iddiaların ortaya atıldığı firma ile ilgili Belediye yeterli araştırmayı yaptı mı?

* Mıcır ihalesinin akıbeti hala aydınlanmamışken, aynı firmaya Davutlar Sokaklarının yapım ihalesi hangi gerekçeyle verilmiştir?

Medyada havalarda uçuşan bu ve benzer iddiaların hedefi Kuşadası Belediyesi olduğuna göre, bunları cevaplamakta o kurumun başında olan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in görevidir.

Biz Kuşadası Kamuoyu adına bu soruları soruyor; vicdanları yaralayan bu iddialardan sonra Sayın Başkan'dan açık yüreklilikle hemşehrilerimizi aydınlatmasını bekliyoruz!”

Bu arada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da, benzer bir çağrıyı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptı. Dağ, twitter üzerinden yaptığı paylaşımda CHP Lideri, Günel’den hesap sormaya davet etti.


  • post

Yorum Yazın