Ömer Günel Milletvekili olacak Efe Berberoğlu Belediye Başkanı

Ömer Günel Milletvekili olacak Efe Berberoğlu Belediye Başkanı Ömer Günel Milletvekili olacak Efe Berberoğlu Belediye Başkanı

Erken seçim beklentisiyle hareketlenen siyasi kulislerde, Kuşadası Belediye Başkanı’nın TBMM’ye gitme hesapları yaptığı, boşalacak koltuğa da Efe Berberoğlu’nun oturacağı konuşulmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Anayasa Değişikliği” talebi sonrasında erken seçim beklentisi içine giren siyasi kulislerde Kuşadası’na dair yeni bir senaryo dillendirilme başladı. Belediye Başkanı Ömer Günel’in ilk genel seçimlerde milletvekili olarak Ankara’ya gitmesini öngören senaryoya göre, CHP içinde ağırlığı bilinen Aydın Milletvekili Bülent Tezcan da devreye girdi. Kuşadası’nda CHP içindeki bazı çevrelerin ortaya attığı teoriye göre, 1. Sıradaki yeri garanti altındaki Bülent Tezcan, listede 3. Sıranın Ömer Günel’e verilmesini sağlayacak. Listede 2. Sıra ise Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından desteklendiği bilinen Bozdoğan eski Belediye Başkanı Tümer Apaydın’a ayrıldı.

Erken seçim durumunda Özlem Çerçioğlu’nun Büyükşehir Belediye Başkanlığını bırakarak yeniden milletvekili olmak isteyebileceği ihtimalinin de değerlendirildiği senaryoda, Ömer Günel için 4. Sıra öngörüldü. Gerçekleşme ihtimalinin yüzde 50 olduğu ifade edilen bu sıralamada liste 1. Özlem Çerçioğlu, 2. Bülent Tezcan, 3. Tümer Apaydın, 4. Ömer Günel şeklinde sıralandı.

CHP’nin Aydın’daki güçlü ismi milletvekili Bülent Tezcan’ın son günlerde Kuşadası ziyaretlerin ağırlık vermesi, Belediye Başkanı Ömer Günel’in Ankara gezilerinin sıklaşması bu senaryoların hayata geçeceği yolundaki önemli belirtiler olarak gösterildi. Bu teoriyi ortaya atan CHP’liler, Ömer Günel’in popülist politikalarının Belediye Başkanlığı sınırlarını aştığını ifade ederek, “Günel’in son aylarda Aydın medyasını sıkça kullanmaya başlaması siyasi hedefin bir parçası” diye konuştular.

CHP kulislerindeki taraftar sayısı her geçen gün artan senaryoda, Kuşadası Belediyesi’nde Ömer Günel sonrası dönem için ise meclis üyesi Efe Berberoğlu’nun ismi ön plana çıkarıldı. Günel’in varis olarak öngördüğü Başkan Yardımcısı Tibet Özer’in, Belediye Meclisi’nin diğer üyelerinin oylarını almak için yeterli alt yapısı ve siyasi geçmişi olmadığını savunan iddia sahipleri, babası eski Belediye Başkanı Engin Berberoğlu’nun da ağırlığı nedeniyle koltuk için en güçlü adayın Efe Berberoğlu olduğunu işaret ettiler.


  • post

Yorum Yazın