Türkiye’nin aradığı kayıp kara koyunlar Kuşadası’nda bulundu!

Türkiye’nin aradığı kayıp kara koyunlar Kuşadası’nda bulundu! Türkiye’nin aradığı kayıp kara koyunlar Kuşadası’nda bulundu!

Siyaset literatürüne çoğunluğunu CHP’lilerin oluşturduğu ve kendisini “aydın” olarak tanımlayan kesim tarafından üretilmiş bir kavram eklendi son yıllarda. Sorgusuz-sualsiz AK Parti ve Erdoğan’ın yolundan gidenler için “koyun” diyorlar. AK Parti’ye atfen “ak koyun” tanımlaması yapanların sayısı da oldukça fazla. Bu mantıktan yola çıkarsak, ak koyunları bulmuş oluyoruz. Ama ortada cevapsız kalan bir soru var; Kara koyunlar nerede?

…….

Herkesim malumu olduğu üzere, CHP Parti Meclisi’nin, seçmenin çok büyük bir kesimi tarafından istenmediği halde, Ömer Günel’i Kuşadası Belediye Başkan Adayı ilan ettiği 10 Ocak tarihinde beri Kuşadası Örgütü’nde kopmalar başladı. Kayalı’nın istifasının duyurduğu andan itibaren de resmen patlama yaşandı. Aralarında Belediye Başkan Aday adayı mı ararsınız, eski meclis üyesi mi, örgüt yöneticisi mi? Ne ararsanız mevcut. Kuvvetle muhtemel siz bu satırları okuyuncaya kadar liste ne kadar uzayacak Allah bilir.

…….

Ortada bir gerçek var… Ömer Günel’in aday gösterildiği 2019 seçimlerinden bu yana CHP Kuşadası’nda “güneşin altında bırakılmış dondurma gibi”… Sürekli eriyor. Kuvvetle muhtemel istifacıların sayısı bini değil, binleri geçti. Ömer Günel ve kamuoyunun “piyon başkan” olarak gördüğü Mehmet Gürbilek ve tayfası, önce çığırtkanları ile birlikte toplu istifalardı yalanladı. Amma baktılar ki malumu tüm Kuşadası gördü hemen ağız değiştirip, istifacıları hain ilan etmeye başladılar… Rant karşılığı sonradan partili olan müteahhit tayfanın çalışanlarını üye kaydetmenize rağmen bu ayıp kapanmadı.

……

Şimdi geldik şeytanın gör dediği noktaya… İyi be birader hiç sordunuz mu bu adamlar neden istifa etti diye. Yoooo…. Senin Genel Başkan’ın, partinin yetkili organları “aday belirlerken sokağa sorup memnuniyet anketi yapacağız demedi mi? Dedi. Bunu cümle alem biliyor.

Sonra ne oldu? Memnuniyet anketlerinde sonuncu çıkan Ömer Günel, Kuşadası Belediye Başkanı adayı ilan edilmedi mi? Halkın nezdinde Ömer’den kat ve kat fazla oy alan isimler çizilmedi mi? Çizildi?

…….

Ve geldik son noktaya. Kuşadası’nda herkesin Ömer Günel’in tetikçisi, hatta maşası olduğunu beyan ettiği CHP İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek akıllara zarar bir açıklama yaparak, istifacıları neredeyse hain ilan etti. Hatta Gürbilek daha da ileri giderek,  tüm CHP üyelerini Ömer için oy kullanmaya çağırdı. Hepsi bu kadar da değil.  “Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin kurucu partisidir. Köklü değerleri vardır. Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında siyaset yapmak öncelikle bir onurdur, bir duruştur” sözleriyle tıpkı Ak Koyunlara yapıldığı gibi sorgulamaların önünü kesiverdi… Siz hala  “kara koyunlar” nerede merak ediyor musunuz? Kat karşılığı adaylık garantisi veren Mehmet Gürbilek  mutlaka söyler size…(İ.A.)


  • post

Yorum Yazın