Gazilere büyük nankörlük!

Gazilere büyük nankörlük! Gazilere büyük nankörlük!

Vatan uğruna canlarını ortaya koyan gaziler, Kuşadası Belediyesi’nin kendilerine reva gördüğü eziyete isyan etti. Belediye tarafından yıkılan tek katlı lokalin yerine asansörü olmayan bir binanın 2. Katındaki lokal pek çok üye için ulaşılmaz hale geldi. Güneydoğu’da bir çatışmada ayaklarını kaybeden gazi Volkan Güleç, Şehitler ve Gaziler Derneği Lokali’nin sosyalleşmeleri için tek seçenekleri olduğuna dikkat çekerek, yeni adresin kendisi ile aynı durumdaki arkadaşları ile buluşmalarına olanak vermediğini söyledi.

Yıkılan lokale fiziki erişimin kendileri için engel oluşturmadığını anlatan Volkan Güleç, yeni adrese yardımsız ulaşamamaktan yakındı. Pek çok arkadaşının kendisi gibi engelli olduğunu belirterek, “Sanki bir araya gelmemiz istenmiyor” diye konuştu. Kuşadası Belediyesi’nin yer tercihi yüzünden artık sadece özel günlerde arkadaşlarıyla buluşabildiğini anlatan Güleç, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle geldiği lokale, görevli askerlerin yardımı ile ulaşabildi.

Bu durumun kendilerini çok üzdüğünü ifade eden Volkan Güleç, “Gazilerin olduğu yerde, kolunu kaybetmiş, bacağını kaybetmiş, gözünü kaybetmiş insanlar olur. Ama bize burasını reva görenler bunu hiç düşünmemiş bile. Bu yapılan çok büyük saygısızlık. Oysa eski lokalimiz yol üzeri ve istediğimiz zaman ulaşabildiğimiz bir yerdi” dedi. Güleç ve arkadaşları, Kuşadası Belediyesi’ni en kısa sürede bu yanlıştan dönmeye çalıştı. Güleç ile aynı durumdaki bazı gaziler de isyanlarını, “Bizler bu vatan için canımızı ortaya koymaktan çekinmemiş insanlarız. Yaptığımız fedakarlık için beklediğimiz tek karşılık anlayış ve saygı görmek. Ama burada bize yapılan hem saygısızlık, hem de nankörlük” sözleriyle dile getirdiler.


  • post

Yorum Yazın