Ada'daki kumpasçıların kimliği açığa çıktı!

Ada\'daki kumpasçıların kimliği açığa çıktı! Ada'daki kumpasçıların kimliği açığa çıktı!

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, ilk etapta 6 kişinin tutuklandığı ihale yolsuzluğu soruşturmasında kendisini “kumpas” kurbanı gösterme çabalarında bulunurken, asıl kumpasın siyasette dengeleri değiştirmek amacıyla CHP içinde tezgahlandığı ortaya çıktı. Partinin emektarlarından, eski meclis üyesi ve ilçe yöneticisi Murat Yakar, Günel’in 4 yakın arkadaşının düzmece şikayetleri nedeniyle ile ihraç istemiyle 3. kez disipline gönderildi.

Daha önce, aralarında Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Süvari ile Meclis Üyesi Emre Fazlılar’ın da aralarında yer aldığı 4 kişinin başvurusu yüzünden hakkında ihraç süreci başlatılan, ancak ilki mahkeme kararı ile, ikincisi de İl Disiplin Kurulu tarafından reddedilen talep yeniden gündeme getirildi. Girişimi, “kişisel husumet” olarak değerlendiren Murat Yakar, süreçle ilgili gelişmeleri sosyal medya hesabından paylaştı. Murat Yakar, facebook hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

”Hakkımda 68.maddesinin 3.fıkrasının a/b ve c bendini ihlal ettiğim gerekçesiyle 3.kez tedbirli ihraç süreci başlamıştır. Bu ihraç işini birileri kişisel husumet işine dökmüş anlaşılan! Asılsız ve mesnetsiz, Belediye Başkanı’na yakın 4 kişinin şikayetleri üzerine yeniden başlayan süreci bundan sonra detaylı bir şekilde sizlere aktaracağım. Şikayet dilekçesini, paylaşımlarımı ve savunmalarımı, asıl şikayet dilekçesinde olması gereken, fakat birilerinin işine gelmediği için konulmayan paylaşımları da sizlerle belgeleriyle detaylı bir şekilde paylaşacağım...”


  • post

Yorum Yazın