Ada’daki tiyatro Kılıçdaroğlu’nun Aydın ziyaretinde de sahnelendi!

Ada’daki tiyatro Kılıçdaroğlu’nun Aydın ziyaretinde de sahnelendi! Ada’daki tiyatro Kılıçdaroğlu’nun Aydın ziyaretinde de sahnelendi!

İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı Özlenen Alçı, CHP Lideri için düzenlenen toplantıların perde arkasını anlattı…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kuşadası’ndaki önce durağı olan Aydın’daki toplantılarında Ada’da olduğu gibi belediye başkanlarına muhalefet etme potansiyeli bulunan isimler çağrılmadı. İnşaat Mühendisleri Aydın Şube Başkanı Özlenen Alcı, sosyal medya hesabında yaptığı bir yorumda, ziyaret komedisini kaleme aldı. Alcı’nın o paylaşımı şöyle:

“CHP Genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu Aydın’ ı ziyaret etti.

Maalesef, Aydın ziyaret proğramı CHP il başkanlığı tarafından değil, Aydın büyükşehir belediyesi tarafından hazırlanmış.

Ziyaret programında gündemi tam belli olmayan STK başkanları ve muhtarlar toplantısı yapıldı. Toplantının davetli listesi de Efeler belediye meclis üyesi Barış Altıntaş tarafından yapılmış.

Davet edilecek oda başkanları tek tek aranıp, kimin ne konuşacağı belirlenmiş. Öyle ya risk almaya gerek yok. Genel başkanın önünde Aydın büyükşehir belediyesini eleştirip, olumsuz konuşma yapabilecek oda başkanlarını da davet etmeye gerek yok.

Buraya kadar tamam, organizasyon senin, ister davet edersin ister etmezsin. Zaten biz odalar, bu tür nezaketsizliğe ve ayrımcılığa alıştık. Yaşamadığımız şeyler değil.

Asıl önemli olan bu toplantının 2-3 ay öncesi;

6-7 yıl boyunca odaları muhatap almayan randevu bile vermeyen Aydın Büyükşehir Belediyesinin, son 2-3 ay içinde hem Aydın esnaf ve sanatkarlar odaları birliğini, hem de Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ni başkanlık düzeyinde kabul etmesi bana manidar gelmişti.

Meğer bu günlerin hesapları yapılıyormuş.

Meğer aylar önce CHP diğer illerde bu programı yapmaya başlamış ve sıra biz Aydınlılara geliyormuş.

•••••

Partililerin genel başkanlarını Aydın büyükşehir belediye binasının basamaklarından inip çıkarken görebildiği, millet ittifakı ortağı İYİ partinin İl Başkanı toplantıya davet edilmeyip merkez İlçe başkanının davet edildiği bir organizasyondan çok şey beklememek lazım. Ancak,

İktidar yolunda bir parti bu hataları yapmaması gerekir.

Aydın CHP örgütü kötü bir demokrasi sınavı vermiştir. Sadece biz STK’lara karşı değil. Millet İttifakı ortaklarına ve en önemlisi kendi partililerine, kötü bir sınav vermiştir.


  • post

Yorum Yazın