Günel’in açılış iddiasına proje ortağından yalanlama

Günel’in açılış iddiasına proje ortağından yalanlama Günel’in açılış iddiasına proje ortağından yalanlama

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in ısrarla 3 Haziran’daki toplu açılış sırasında hizmete girdiğini iddia ettiği Kuşadası İstasyon konusundaki açıklamalarına bir yalanlama da projenin ortağı olan Habitat Derneği’nden geldi. Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır’ın, açılıştan 5 gün sonra, 8 Haziran’da twitter hesabından merkezdeki çalışmaları gösteren fotoğraflarla birlikte, “Kuşadası İstasyon yakında açılıyor” açıklaması yaptığı ortaya çıktı. Bu açıklama ile İstasyon’un faaliyete geçmediği bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Kadınlar Denizi’nde Kuşadası İstasyon’un faaliyete geçeceği açıklanan bölgede yaşayanların ve bazı belediye yetkilerinin merkezde çalışmaların bitmediği yolunda bilgiler aktarmasına rağmen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel dün yaptığı açıklamalarda gerçeği inkar etmeyi sürdürdü. Günel’in gerçek dışı açıklamaları, Kuşadası Belediyesi’ne yakın bazı haber sitelerinde yayınlandı.

İSTASYON NEDİR?

Farklı topluluklar, işletmeler, STK’lar ve gazeteciler için ortak bir çalışma ve bilgi paylaşımı alanı olmayı hedefleyen Facebook İstasyon, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Habitat Derneği işbirliğiyle, Türkiye toplumunun ve ekonomisinin gelişimini destekleyerek bilgi paylaşımının ve iş birliğinin artırılmasını sağlamak amacı ile hayata geçirildi. Projenin Kuşadası ayağı da Habitat Derneği ile Kuşadası Belediyesi işbirliği ile oluşturuldu.

BU İLK AÇILIŞ OYUNU DEĞİL

Kuşadası Belediyesi Kemal Kılıçdaroğlu’na Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda kaydı olmamasına rağmen Camiatik Mahallesi’nde tescilli bir evi müze olarak açtırmıştı. Günel o haberlere de tepki göstermiş, kendisini müze izni için gerekli başvuruların yapıldığını ifade ederek savunmaya çalışmıştı.


  • post

Yorum Yazın