Ata Demirer, “Bursa Bülbülü” ile dönüyor

Ata Demirer, “Bursa Bülbülü” ile dönüyor Ata Demirer, “Bursa Bülbülü” ile dönüyor

Ünlü komedyen Ata Demirer, yeni filmi 'Bursa Bülbülü' ile ilgili hayranlarını heyecanlandıran bir sosyal medya paylaşımı yaptı.

Komedyen ve oyuncu Ata Demirer, ‘Bursa Bülbülü’ adlı yeni filmi ile ilgili Instagram hesabından paylaşım yaptı. “Yeni film yeni heyecan” notunu yazan Demirer, filmle ilgili ayrıntı vermedi.

Geçen ay Hülya Koçyiğit'in ‘Film Gibi Hayatlar’ programına konuk olan Ata Demirer, pandemi döneminde ‘Bursa Bülbülü’ adında film yazdığını söyleyerek, “Herhalde yaz başında bitirmiş olacağım. Bir Bursa hikayesi. 1980’li yıllarda geçen müzikal” demişti.

Bursa doğumlu olan 48 yaşındaki sanatçının sinema serüveni ‘Neredesin Firuze’, ‘Vizontele Tuuba’, ‘Kısık Ateşte 15 Dakika’ gibi filmlerde oyuncu olarak görünmesiyle başladı. Aynı dönem televizyonda en popüler işlerden biri olan’ Avrupa Yakası’nda ‘Volkan Sütçüoğlu’ karakterine hayat verdi.

Gani Müjde’nin yazıp yönettiği ‘Osmanlı Cumhuriyeti’ senenin en çok izlenen yapıtlarından biri olurken filmde hayali Osmanlı padişahı 7. Osman olarak izleyici karşısına çıktı.

2010 yılında ise üç filmlik bir seriye dönüşecek olan Hakan Algül imzalı ‘Eyyvah Eyvah’ filmiyle beyazperde yolculuğuna devam eden Demirer, bir diğer Hakan Algül filmi olan 2012 yapımı ‘Berlin Kaplanı’nda da rol aldı. 2015’te de yine Hakan Algül imzalı ‘Niyazi Gül Dört Nala’ filminin kadrosunda yer aldı.

Son olarak 2018 yılında çiğ köfte satarak geçimini sağlayan Zekeriya Taştan’ın hikayesini konu edinen, kendi yazdığı ‘Hedefim Sensin’de başrolü üstlendi.

 


  • post

Yorum Yazın