Günel’in “ücretsiz plaj” kampanyası balon çıktı!

Günel’in “ücretsiz plaj”  kampanyası balon çıktı! Günel’in “ücretsiz plaj” kampanyası balon çıktı!

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sözleşmesinin sona erdirilmesinden sonra Milli Emlak Müdürlüğü ile anlaşma yaparak Plajları 10 yıllığına kiralayan Kuşadası Belediyesi’nin halka verdiği bedava plaj sözü balon çıktı. Belediye’nin ücretsiz şezlong ve şemsiye vereceğini duyurduğu alanlar sınırlı bir bölgede kalırken, kıyılardaki eski işletmeler ücretli şezlong ve şemsiye kiralama sezonunu açtı.

Kuştur Bölgesi’nden başlayıp Güzelçamlı Milli Park sınırına kadar dayanan bir bölgede yaklaşık 402 bin 12 metrekarelik plaj alanını kiralayan Kuşadası Belediyesi’nin sorumluluk alanındaki pek çok eski kiracı, sezonu açarak ücretli şemsiye ve şezlong servisine başladı. Mekanlarını geçtiğimiz yıl belediye iştiraki ARYA’dan kiraladığı belirtilen işletmelere Belediye’nin plajları kiralamasından sonra her hangi bir tahliye yazısı gönderilmediği ifade edildi.

Ücretsiz şemsiye ve şezlong hizmete merkezdeki Halk Plajı ile Kadınlar Denizi’nde başlatan Kuşadası Belediyesi’nin diğer bölgelerde temizlik konusunda da hiçbir faaliyette bulunmadığı iddia edildi. Tatilciler ve yazlıkçılar, Kuşadası Belediyesi’nin plajlar konusundaki vaatlerinin reklamdan öteye gitmediğini savunarak Günel yönetimini halka karşı samimi olmaya çağırdılar.

Bu arada Belediye ile Milli Emlak arasındaki kira anlaşmasının hemen arkasından bir işletmeci Güzelçamlı’da sahili ve denizi bariyerlerle çevirerek plajın bir bölümünü su sporları merkezi ilan etti. Özellikle jet skilerin bölge için büyük tehlike oluşturacağını belirten Güzelçamlı sakinleri ilgili makamlar nezdinde tehlikeli faaliyetlerin önlenmesi için girişimde bulunma kararı aldılar.

 


  • post

Yorum Yazın