Böylesi ne görüldü, ne duyuldu; Başkan’ın adamı sokağa çöktü!

Böylesi ne görüldü, ne duyuldu; Başkan’ın adamı sokağa çöktü! Böylesi ne görüldü, ne duyuldu; Başkan’ın adamı sokağa çöktü!

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in “pembe tablolarla” süslemeye çalıştığı ilçe gündemi, yeni bir kayırmacılık örneği ile sarsıldı. Günel’in yakın dostu Hakan Tanır’a ait TNR Otel, kapı numarasını aldığı sokağı tel örgülerle örterek vatandaşın girişine kapattı, özel otopark olarak kullanmaya başladı.

Bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş olay, Mahmut Esat Bozkurt Caddesi’ni üst yola bağlayan 2319 Sokak’ta ortaya çıktı. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün krokilerinde de Hacı Feyzullah Mahallesi 2073/2 ile 2637/2 ve 1572/132 numaralı parseller arasında yer alan yol, Kuşadası Belediyesi dahil olmak üzere resmi kayıtlara da 2319 Sokak olarak işlendi. Nitekim TNR Otel ile kiracısı Dilan Polat Güzellik Merkezi’ne,2319 Sokak’ta faaliyet gösterdiklerine dair numarataj belgesi düzenlendi. Dolayısıyla bu 2 işletmenin elektrik ve su gibi aboneliklerinde bu sokak adres gösterildi.

Çevre sakinleri belediyenin düzenlemesini yapmayı geciktirdiği yolu asfaltlamasını beklerken, önceki gün bu yolun Mahmut Esat Bozkurt Caddesi’ndeki girişi tel örgülerle çevrildi. “Özel Mülkiyet” ilanı asılarak vatandaşın geçişine kapatılan sokak, TNR Otel ve kiracısı olan Dilan Polat Güzellik Merkezi’nin otoparkı olarak kullanılmaya başladı.


  • post

Yorum Yazın