Çiçeğe, böceğe, heykele, konsere saçıyor, çalışan isteyince kaçıyor!

Çiçeğe, böceğe, heykele, konsere saçıyor, çalışan isteyince kaçıyor! Çiçeğe, böceğe, heykele, konsere saçıyor, çalışan isteyince kaçıyor!

Kuşadası Belediyesi ile Personel A.Ş. kadrosundaki işçileri temsil eden Belediye İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinin üçüncü turunda da sonuç çıkmadı. Çalışanların istedikleri zam oranını kabul etmeyen belediye yönetimi gerekçe olarak finansman kaynaklarının yetersizliğini gösterdi.

Bugüne kadar konser, peyzaj düzenlemeleri, heykel gibi yatırımlarda bonkörlükte sınır tanımayan Kuşadası Belediyesi, söz konusu emekçinin alın teri olunca yine para musluğunu kapattı. İlk iki turu anlaşmazlıkla sonuçlanan toplu sözleşme görüşmelerinin üçüncü turunda pazarlık masasına belediye adına Başkan Ömer Günel oturdu. Çalışanların yaşam koşullarını iyileştirecek ücret düzenlemesi teklifine onay vermeyen Kuşadası Belediye Başkanı, işçi temsilcilerinden belediye tarafından hazırlanan zam oranını kabul etmelerini istedi. Ancak Günel’in Türkiye’de hiçbir CHP’li belediyede örneği görülmeyen bu teklifi kabul görmeyince, pazarlık bir kez daha sonuçsuz kaldı.

Giderek uzayan ve hakem heyetine bırakılması beklenen sonuçsuz toplu sözleşme maratonu devam ederken, duruma tepki gösteren işçiler, Günel yönetimini belediye kaynaklarını sorumsuzca kullanmakla suçladılar.


  • post

Yorum Yazın