Belediye, parsel parsel satışı bıraktı, toptan satışa başladı!
![Belediye, parsel parsel satışı bıraktı, toptan satışa başladı!](resimler/manset/talan_2.jpg)
Mali tablolar ve belediyenin borç yükü konusunda pembe tablolar çizerek Kuşadası Belediyesi’nin içinde bulunduğu ekonomik krizi gizlemeye çalışan Ömer Günel yönetimi, gayrimenkul satışlarına hız verdi. Günel göreve geldiğinde birer-ikişer mülk satan belediye, son meclis toplantısında 12 arsa için satış kararı alırken, belediye şirketi ARYA da ayni sermaye olarak elinde bulundurduğu 2 zeytinlik için ihale açtı.
Kuşadası Belediyesi’nin mülkiyetinde iken meclis kararı ile tapuları ayni sermaye olarak ARYA’ya devredilen Çınarköy 143/2 ve 143/3 numaralı parseller için yönetim kurulunun 4 Mart 2024 tarihli toplantısında satış kararı alındı. Kapalı zarf usulü ile teklif alınacak zeytinlik vasıflı, yaklaşık 13 bin 500’er metrekare büyüklüğündeki parsellerin her biri için muhammen bedel 9 milyon 720 bin lira olarak belirlendi. İhale ilanında satış bedelinin yüzde 50’sinin peşin, kalanının da 4 eşit taksitte tahsil edileceği belirtildi.
Kuşadası Belediyesi’nin satışa çıkartacağı muhtelif büyüklükteki 12 parselin ihale hazırlıklarının da sürdüğü ve en kısa sürede satışların gerçekleştirileceği öğrenildi.
https://slkhaber.com/koca-belediye-o-sirketi-doyuramadi/
https://slkhaber.com/kusadasi-belediyesi-topu-dikti/
![](upload/addsense/600x80.jpg)
![SLK HABER](https://slkhaber.com/image.php?src=uyeler/slkhaberavatar.png&w=208&h=164&q=100)
SLK HABERYazarımızın Diğer Yazıları
HİÇBİR ŞEY GİZLİ KALMAYACAK!