Belediye, parsel parsel satışı bıraktı, toptan satışa başladı!

Belediye, parsel parsel satışı bıraktı, toptan satışa başladı! Belediye, parsel parsel satışı bıraktı, toptan satışa başladı!

Mali tablolar ve belediyenin borç yükü konusunda pembe tablolar çizerek Kuşadası Belediyesi’nin içinde bulunduğu ekonomik krizi gizlemeye çalışan Ömer Günel yönetimi, gayrimenkul satışlarına hız verdi. Günel göreve geldiğinde birer-ikişer mülk satan belediye, son meclis toplantısında 12 arsa için satış kararı alırken, belediye şirketi ARYA da ayni sermaye olarak elinde bulundurduğu 2 zeytinlik için ihale açtı.

Kuşadası Belediyesi’nin mülkiyetinde iken meclis kararı ile tapuları ayni sermaye olarak ARYA’ya devredilen Çınarköy 143/2 ve 143/3 numaralı parseller için yönetim kurulunun 4 Mart 2024 tarihli toplantısında satış kararı alındı. Kapalı zarf usulü ile teklif alınacak zeytinlik vasıflı, yaklaşık 13 bin 500’er metrekare büyüklüğündeki parsellerin her biri için muhammen bedel 9 milyon 720 bin lira olarak belirlendi. İhale ilanında satış bedelinin yüzde 50’sinin peşin, kalanının da 4 eşit taksitte tahsil edileceği belirtildi.

Kuşadası Belediyesi’nin satışa çıkartacağı muhtelif büyüklükteki 12 parselin ihale hazırlıklarının da sürdüğü ve en kısa sürede satışların gerçekleştirileceği öğrenildi.

https://slkhaber.com/koca-belediye-o-sirketi-doyuramadi/

https://slkhaber.com/kusadasi-belediyesi-topu-dikti/

 


  • post

Yorum Yazın