Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu İspanyol sporcu Gallego azandı

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu İspanyol sporcu Gallego azandı Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu İspanyol sporcu Gallego azandı

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu Fransa'nın Delko takımından İspanyol bisikletçi Jose Manuel Diaz Gallego kazandı. Şampiyon sporcu ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katıldığı törende aldı.

Son etabı Bodrum-Kuşadası arasında gerçekleştirilen 56'ncı Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun genel klasmanında birinciliği 29.19.40'lık derece elde eden Fransa’nın 'nın Delko takımından İspanyol Jose Manuel Diaz Gallego kazandı. Geçtiğimiz hafta yoğun kar yağışı altında başlayan turun final etabı ise yağmur altında tamamlandı.

Turda ikinci 29.19.41'lik derece elde eden Belçikalı  Alpecin-Fenix takımından Avustralyalı Jay Vine, üçüncü ise 29.19.46'lık derecesiyle İtalyan Androni Giocattoli-Sidermec ekibinden Arjantinli Eduardo Sepulveda oldu.

Bodrum-Kuşadası arasındaki 160.3 kilometrelik 8'inci ve son etapta ise 3.24.38'lik derece elde eden Quick Step takımından İngiliz sprinter Mark Cavendish birinci oldu.Düzenlenen ödül törenine, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanlığı Proje Yönetim Müdürü Ali Murat Önder, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı katıldı ve Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu katıldı. Dereceye giren sporculara ise ödüllerini Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu takdim etti. En iyi sprinterin aldığı yeşil mayoyu 8'nci günün sonunda Belçika'nın Alpecin-Fenix takımından Belçikalı Jasper Philipsen giydi. 7'nci etap sonunda en iyi tırmanışçının aldığı kırmızı mayoyu Salcano Sakarya Büyükşehir Belediyespor’dan Ukraynalı Vitaly Buts giymeye yine hak kazandı. Türkiye’yi temsil eden beyaz mayo ise Hollandalı Abloc'un Hollandalı sporcusu Ivar Slik'te kaldı. Turkuaz mayoyu genel klasmanda birinci olan Fransa'nın Delko takımından İspanyol Jose Manuel Diaz Gallego giydi.


  • post

Yorum Yazın