Kuşadası siyasetinde tüm dengeleri alt üst edecek oluşum başladı

Kuşadası siyasetinde tüm dengeleri  alt üst edecek oluşum başladı Kuşadası siyasetinde tüm dengeleri alt üst edecek oluşum başladı

Aralarında ilçe başkanlığı ve meclis üyeliği yapmış pek çok isim, Memleket Partisi’ne katılmaya hazırlanıyor…

Kuşadası siyasetinde kartlar yeniden karılmaya başladı. Çoğunluğunu CHP’lilerin oluşturduğu, aralarında ilçe başkanlığı ve meclis üyeliği yapmış isimlerinde bulunduğu pek çok kişi, Kurucu İlçe Başkanlığı’na Hasan Sargın’ın getirildiği Memleket Partisi’ne katılmak için hareket geçti.

Edinilen bilgiye göre, en başından bu yana Muharrem İnce hareketinin Aydın oluşumunu yürüten ve İl Başkanlığı’na atanan tecrübeli siyasetçi Cavit Yenipazarlı, Kuşadası örgütünün başına getirilecek ismin belirlenmesinden önce pek çok siyasetçi ile temaslarda bulundu. CHP çatısı altında birlikte siyaset yaptığı isimlerin de daha önce de parti örgütünde görev yapmış olan Hasan Sargın’ı işaret etmeleri üzerine, Yenipazarlı tercihini bu yönde kullandı. Hasan Sargın’ın ilçe başkanlığına getirilmesinde rol oynayan en önemli faktör ise, halen CHP’ye kayıtlı olan önemli bir kesimin doğru isimle yola çıkılması halinde Memleket Partisi’ne katılacaklarını belirtmeleri oldu.

Kuşadası’nın sembol isimlerinden Hacı Feyzullah Mahallesi Muhtarı Salih Sargın’ın oğlu olan Hasan Sargın, görevi alır almaz kurucu ilçe yönetimini oluşturmak için kolları sıvarken, CHP Kuşadası Örgütü içinde de bir kımıldanma başladı. Partiye kayıtlı pek çok kişi, kongre sürecinde Memleket Partisi saflarında yer almak için istifa hazırlığına girişti. Geçtiğimiz aylarda ilçe yönetimine tepki göstererek parti ile ilişiğini kesen bazı yöneticilerin de dahil olduğu grubun içinde, çok sayıda eski ilçe yöneticisi ile bazı eski meclis üyelerinin de bulunduğu öğrenildi.

İl Başkanı Cavit Yenipazarlı’nın il yönetimini açıkladığı toplantıda, “CHP’den yüklü kopmalar olacak” şeklindeki sözlerinin, huzursuzluğun hüküm sürdüğü Kuşadası örgütünü işaret ettiği şeklinde değerlendirilirken, kulislere mevcut meclis üyelerinden iki kişinin kongre sonrasında Memleket Partisi rozeti takacağı haberi düştü. Ancak bu isimlerin kim olduğu yolunda bir bilgi edinilemedi.


  • post

Yorum Yazın