Dava resti, restle karşılık buldu!

Dava resti, restle karşılık buldu! Dava resti, restle karşılık buldu!

Kuşadası Belediyesi’nin Peyzaj İhalesi ile ilgili iddiaları yüzünden dava edildiğini açıkladığı şirketin sahibi: İnşallah yargıya gideriz de gerçekler ortaya çıkar…

Kuşadası Belediyesi’nin peyzaj ihalesi ile ilgili iddiaları sonrasında, kuruma karşı husumet beslemekle suçladığı Ful Çiçekçilik Sahibi Veli Doğan, “benim kurumlara karşı değil, on binlerce fidanı öldürenlere karşı husumetim var” diye konuştu. Doğan, Hukuk Müdürlüğü’nün “dava açtık” açıklaması ile ilgili olarak da, “Dilerim bu sözler iddiaları gibi gerçek dışı değildir. Eğer cesaret ederler de beni dava ederlerse, gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlamış oluruz” dedi.

Kuşadası Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, tesislerin yıkımı için “hukuka uygun” dediğine dikkat çeken Veli Doğan, “Mahkemenin yıkıma uygun bulduğu tek yer idari binalardı. Ama o’nlar, içinde on binlerce fidanın bulunduğu seraları da yıktılar. Bunun neresi hukuka uygun. Hangi cinayet için hukuka uygun denilebilir” şeklinde konuştu.

Ful Çiçekçilik olarak 26 yıldır aynı adreste faaliyet gösterdiğini anlatan Veli Doğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“O kaçak denilen binaları mal sahibinden devir aldım. 26 yıldır kaçak değildi de şimdi mi kaçak oldu? Kaldı ki ben faaliyetini Tarım Bakanlığı’na bağlı olarak sürdüren bir işletmeyim. Çitçi Kayıt Sistemi’ne dahil bir işletmeye ait seraların belediye tarafından yıkıldığı görülmüş bir şey değil. Aramızda hala devam eden mahkemeler var. Onlardan neden söz etmiyorlar. Dilerim, söyledikleri gibi bana karşı bir dava açmışlardır. En azından yargı önünde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlarız. Zaten davayı onlar açmazlarsa, ben açacağım…”

Açıklamasında ihale ile ilgili iddialarına da değinen Ful Çiçekçilik Sahibi Veli Doğan bu konuda da şunları söyledi:

“21/B yöntemi ile yapılan Çevre Yolu Peyzaj İhalesi hukuka aykırıdır. Bunu açık açik haykırıyorum. Siz de çıkıp savunun o zaman. İhale ile ilgili bütün söylediklerimin arkasındayım.”

Doğan, Kuşadası Belediyesi’ne yakın bazı yayın organları tarafından hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili olarak ise, “Ben haksız olduğum, kanıtlayamayacağım hiçbir şey söylemedim, söylemiyorum. İftira atarak benim ticari itibarımı zedelemeye çalışanlar bu tutumlarını sürdürürlerse yargı önünde hesaplaşırız” diye konuştu.


  • post

Yorum Yazın